YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
McCarthy: Soykırımcı Ermeniler
Dünyayı kandıran Ermenilere Prof. Justin McCarthy'den anlamlı yanıt geldi. McCarthy, "Ermeniler, İngilizlerle ve Ruslarla anlaşıp vatan hainliği yaptılar. Elimizdeki binlerce belge Türklerin değil, Ermenilerin soykırım yaptığını gösteriyor" dedi.
McCarthy: Soykırımcı Ermeniler
01 Mart 2015 / 13:35 Güncelleme: 01 Mart 2015 / 13:38

McCarthy, “Türkler değil, Ermeniler soykırım yaptı” dedi. Louisville Üniversitesi Tarih Profesörü Justin McCarthy, Toronto Üniversitesi'ndeki “Doğu Anadolu'daki İnsanlık Trajedisinin 100. Yılı” konulu konferansta konuştu. 1915 Türkiyesini anlamak için büyük fotoğrafa bakmak gerektiğini ifade eden Justin McCarthy, “Osmanlı, Ermenileri bile Ermenilerden korudu. Ermenilerin ise doğuda Osmanlı askerlerini, devlet görevlilerini, valileri bile öldürdü, işkence etti. Şimdi kim soykırım suçlusu? Herhalde Osmanlı değil” diye konuştu. Birilerinin 100 yıldır Osmanlı'nın Ermenileri katlettiğine dair belge aradığını söyleyen McCarthy, “Elimizde binlerce ama binlerce belge var. Bu belgeler Türklerin değil, Ermenilerin soykırım yaptığını gösteriyor. Osmanlı arşivleri açık ama Ermenilerin ki değil” açıklamasında bulundu.

Elimizde binlerce belge var

ABD'li Tarihçi, McCarthy, “Elimizde binlerce ama binlerce belge var. Bu belgeler Türklerin değil, Ermenilerin soykırım yaptığını gösteriyor” dedi.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

14:19
 // mustafa
ermenilerin kimseyi kandırdıkları yok, asıl kandıranlar emperyalistlerdir. ermenileri de bu olaya inandırdılar.

birgün olursa diye ya. ermenilere anadoludan toprak verirsek ya veya alırlarsa ya,
bu ermenistani emperyalistler yönetir gene.

elde koz olarak kullanıyorlar....
01 Mart 2015 14:19
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler