YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Marketi soyamayan hırsız bakın ne yaptı
Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletine bağlı Oldenburg şehrinde benzin istasyonunu soymaya çalışan maskeli soyguncu, Robert B. isimli kasa görevlisi tarafından etkisiz hale getirilince ağlamaya başladı.
Marketi soyamayan hırsız bakın ne yaptı
29 Ocak 2013 / 09:48 Güncelleme: 29 Ocak 2013 / 10:04

Güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde maskeli soyguncu benzin istasyonunun marketine girdikten sonra elindeki bıçakla kasa görevlisini tehdit ediyor ve para istiyor. Soyguncunun bir anlık dalgınlığıyla yan odadan beyzbol sopasını alan Robert B. ise soyguncunun üzerine saldırarak etkisiz hale getiriyor. Çaresiz kalan soyguncunun maskesini çıkaran kasa görevlisi ise ağlayan soyguncuya peçete vererek teselli etmeye çalışıyor.

Yaşanan olay sonrası kasa görevlisi Robert B. yaptığı açıklamada “Maskeli gelen kişinin önce soğuktan dolayı yüzünü örten biri olduğunu düşündüm. Fakat içeri giren kişi paraları ver diye bağırınca onu itmeye ve etkisiz hale getirmeye çalıştım” dedi.

Kendisini savunmaya çalışan kasa görevlisi zorla da olsa alarm butonuna bastığını söyleyerek “Yan odada beyzbol sopası olduğunu biliyordum. O an hiçbir şey düşünmedim, sadece harekete geçtim” dedi. Saldırganı etkisiz hale getirdikten sonra soyguncunun kendisine yalvardığını da belirten Robert B. soyguncunun kendisine “Eşim ve çocuklarım var lütfen gitmeme izin ver” dediğini belirtti.

Benzin istasyonunun sahibi ise yaptığı açıklamada “Robert ile gurur duyuyorum, ancak çalışanlarımın can güvenliği benim için paradan daha önemlidir” dedi. Kasa görevlisi tarafından etkisiz hale getirilen maskeli soyguncu yaşanan olay sonrası polis tarafından kelepçelenerek gözaltına alındı.

İHA

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler