YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mankenler İstanbul'u tercih ediyor
Mankenler İstanbul'u tercih ediyor
07 Mayıs 2010 11:51
Yunan mankenler İstanbul'u tercih ediyor...

Ekonomik krizin yaşandığı Yunanistan'daki ünlü mankenler, çalışmak için Türkiye'yi tercih ediyor. Çok sayıda Yunan manken, Türk ajanslarla yaptıkları anlaşmalar çerçevesinde çalışmak için İstanbul'a geldi.

Yunanistan'da yaşanan ekonomik kriz ve sokağa taşan gerginlik, bir çok iş alanında da sıkıntıları beraberinde getirdi. Sektörlerinin de krizden etkilenmesi üzerine çok sayıda Yunan manken, yönlerini Türkiye'ye çevirdi. Yunan mankenlerin çalışmak için tercih ettikleri şehir ise İstanbul oldu. Flash Model Ajansı'nın sahibi Cemal Dindar, Yunanistan'da baş gösteren krizin ardından çok sayıda Yunan manken ile birlikte çalışmaya başladıklarını söyledi. Dindar, "Son günlerde Yunanistan'da yaşanan olumsuz gelişmeler sonrası Yunan mankenlerin Türkiye'yi tercih ettiğinin söylenmesi doğru. İstanbul yavaş yavaş bu işin merkezi haline geliyor. Ekonomik krizden önce bu işi yapan Yunan firmalarına telefon açardık. Telefonlara cevap bile vermezlerdi. Şimdi ise neredeyse onlar telefon açıp, iş teklifinde bulunuyor. Kriz sonrası Yunan mankenler Türkiye'de çalışmaya başlıyor" dedi.

Ülkesindeki kriz nedeniyle çalışmak için Türkiye'ye gelen Yunan model İonna Ntenti de, İstanbul'da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Ntenti, "Türkiye çok güzel bir yer. Özellikle İstanbul, artık modanın merkezi olmaya başladı. Bizim ülkemizde şu an bir kriz söz konusu. Bu kriz bizi de olumsuz etkiledi. Biz de Türkiye'den gelen tekliflere 'hayır' diyemedik. İstanbul'da çalışmaktan çok mutluyum. Yunan halkına seslenmek istiyorum. Cesur ve güçlü olun. Elbette bugünler geçecek ve tekrar eski günlerimize döneceğiz. Herkesin bu olumsuzluktan kurtulmasını istiyorum. Burada çalışmaktan çok mutluyum" diye konuştu. (İHA)
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler