YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mandela'nın sağlık durumu ciddi
Mandela'nın sağlık durumu ciddi
24 Haziran 2013 09:37
Güney Afrika'nın eski devlet başkanı Nelson Mandela'nın sağlık durumu kritikleşti. Devlet başkanlığından yapılan açıklamada, Mandela'nın son 24 saatir zor anlar geçirdiği belirtildi.

Demokratik Güney Afrika'nın kurucusu Mandela'nın sağlığının kötüye gitmesiyle bu akşam Devlet Başkanı Jacop Zuma ile iktidardaki ANC başkan yardımcısı Cyrıl Ramaphosa, efsane lideri Pretoria'daki hastanede ziyaret etti. Zuma ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “Mandela'nın sağlık durumu kritikleşti. Doktorlar Mandela'yı sağlığına kavuşturmak için ellerinden geleni yapıyorlar, bütün imkanları eksiksiz seferber ediyorlar.” dedi.

Mandela'nın ambulansı bozulmuş

Mandela, iki hafta önce akciğer enfeksiyonunun nüksetmesi ile hastaneye kaldırılmıştı. Son 2 yılda beşinci kez hastaneye kaldırılan 94 yaşındaki liderin son hastane yolculuğunda ambulansının bozulduğu ve başka bir sağlık aracı ile taşındığının ortaya çıkması ülkede büyük tartışma başlattı.

Güney Afrika ve Birleşmiş Milletler bir taraftan Mandela'nın 95. doğum gününü kutlamaya hazırlanırken, ülkede milyonlarca insan özgürlükleri için 27 yıl hapis yatan liderleri için dua ediyor

 

CİHAN

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler