YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Malezya ordusundan savaş sırasında namaz
Malezya ordusu, gerçekleştirdiği tatbikatta namaz kılmayı da ihmal etmedi. Askerler 3 saf oluştururken ilk iki saf namazını kılarken en arkadaki askerlerde gelecek tehlikelere karşı onları korudu.
Malezya ordusundan savaş sırasında namaz
07 Ocak 2016 / 12:41 Güncelleme: 07 Ocak 2016 / 12:51

Malezya ordusu, gerçekleştirdiği tatbikatta namaz kılmayı da ihmal etmedi.

Askerler 3 saf oluştururken ilk iki saf namazını kılarken en arkadaki askerlerde gelecek tehlikelere karşı onları korudu.

Malezyalı askerler Nisa Suresi'nin 102. ayetine istinaden bu şekilde namaz kılıyor. Türkiye'deki özel askeri birliklerde de benzer uygulamalar var.

Sen de içlerinde bulunup onlara namaz kıldırdığın zaman, onlardan bir kısmı seninle beraber namaza dursunlar, silahlarını (yanlarına) alsınlar, böylece (namazı kılıp) secde ettiklerinde (diğerleri) arkanızda olsunlar. Sonra henüz namazını kılmamış olan (bu) diğer gurup gelip seninle beraber namazlarını kılsınlar ve onlar da ihtiyat tedbirlerini ve silahlarını alsınlar. O kâfirler arzu ederler ki siz silahlarınızdan ve eşyanızdan gafil olsanız da üstünüze birden baskın yapsalar. Eğer size yağmurdan bir eziyet olur yahut hasta bulunursanız silahlarınızı bırakmanızda size günah yoktur. Yine de tedbirinizi alın. Şüphesiz Allah, kâfirler için alçaltıcı bir azap hazırlamıştır. (Nisa Suresi 102. ayet)

Yasasin Islam Ordusu
 // Muhammed
abi tüylerim diken diken oldu hem Nisa suresi 102. ayeti okurken hemde video'yu izlerken....
07 Ocak 2016 Perşembe 22:12
İnşallah
 // Aydın AYDINLI
İnşallah bizimde ordumuz bir gün böyle olur. Elin gavuru taburlara vaiz ve papaz atarken biz namazı yasak ediyoruz.
...
07 Ocak 2016 Perşembe 12:57
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler