YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahkemede el bombasını test etti
Pakistan'da Terörle Mücadele Mahkemesi'nde duruşmaya patlayıcı uzmanı olarak dahil edilen bir polis memuru, el bombasının pimini çekti fakat basıncı ayarlayamayınca patlama meydana geldi. Patlamada 5 kişi yaralandı.
Mahkemede el bombasını test etti
12 Nisan 2016 / 22:27 Güncelleme: 12 Nisan 2016 / 22:28

Karaçi Terörle Mücadele Mahkemesi'nde duruşmaya patlayıcı uzmanı olarak dahil edilen bir polis memuru, alandaki uzmanlığını belgelerle ispatlamak yerine göstermeyi tercih etti.

El bombasının pimini çeken polis, basıncı ayarlayamayınca patlama meydana geldi. İki polis memuru, kâtip ve hâkim patlamada yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

"Artık nasıl çalıştığını biliyorlar"

Pakistan medyası, patlayıcının el yapımı olduğunu ve polis memuru Abid Ali'nin soruşturmanın ilerleyişi hakkında bilgi vermek için hâkim tarafından duruşma salonuna çağrıldığını aktardı.

Patlamanın ardından güvenlik güçleri, terör saldırısı endişesiyle mahkemenin etrafını sardı. Polis memuru hakkında soruşturma başlatıldı.

Daily Pakistan, konuya ilişkin haberinde, "Artık mahkeme salonundaki herkes el bombasının nasıl çalıştığını biliyor" yazdı.

AL JAZEERA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler