YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Macar gazeteci sığınmacıya çelme taktı
Dünyanın en büyük mülteci krizlerinden biri yaşanırken, Avrupa insanlık sınavını veriyor. Irkçı tavır ve tutumlarıyla gündeme gelen Macaristan'da bir gazeteci, göçmen sınırı geçemesin diye çelme taktı.
Macar gazeteci sığınmacıya çelme taktı
09 Eylül 2015 / 10:17 Güncelleme: 09 Eylül 2015 / 10:49

Göçmenlere karşı katı bir tutum takınan Macaristan'da, 'kıyıya vuran' insanlığa bir de çelme takıldı. Muhabirlerden biri, sırtındaki oğluyla polisten kaçmaya çalışan göçmene çelme takıp yere düşmesine sebep oldu. Bununla da yetinmeyen muhabir, diğer göçmenlere de tekme attı.

Rus haber ajansı Sputnik'te yer alan habere göre, Ülkelerindeki çatışmalardan kaçan sığınmacılar giremesin diye sınıra dikenli tel çeken, sığınmacıları kamplara sokmaya çalışan ve komşu ülkelerin gönderdiği yardım araçlarının ülkeye girişinde zorluk çıkaran Macaristan'dan, gazetecilik etiğine dair çarpıcı kareler ulaştı.

Sırbistan sınırındaki Roszke köyünde kampa yerleştirilmeyi beklemekten yorulan göçmenler, polisten kaçtı ve nereye gittiklerini bilmeden civardaki tarlalara koşmaya başladı. O sırada göçmen bir babayla oğlunun yere kapaklandığı görüldü.Yere kapaklanan baba dönüp muhabire bağırsa da polise yakalanmaktan kurtulamadı.

 // Latif Özdemir
Avrupa'dan bundan fazlasını beklemiyordum...
10 Eylül 2015 05:27
ŞAŞIRMADIK..
 // BİTLİSLİ
MEDENİ....ÇAĞDAŞ....HÜMANİST....İNSANCIL....KÜLTÜRLÜ....

YILLARCA BİZE AVRUPALILARI HEP ÖYLE YUTTURMAYA ÇALIŞSALAR DA bizimkiler (!);

AVRUPALILAR ÇOK ŞÜKÜR KENDİ KENDİLERİNİ İŞTE BÖYLE ELE VERİYOR.ELE VERİYOR...

SÖZÜN ÖZÜNÜ M.AKİF NE GÜZEL SÖYLEMİŞ:

MEDENİYET DEDİĞİN TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR..!...
09 Eylül 2015 Çarşamba 17:02
 // fatih
“Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden her kim onları dost edinirse, o onlardandır.” (Mâide: 51) ...
09 Eylül 2015 Çarşamba 13:15
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler