YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lunapark'ta roller faciası
Lunapark'ta roller faciası
04 Haziran 2015 08:00
Tarihe en korkunç rollercoaster kazalarından biri olarak geçen Roller Faciası, İngiltere'de yaşandı. Bir tren raylardan ayrılarak savruldu. Kaza sonucunda 4’ü ağır 12 kişi yaralandı.

İngiltere’nin Staffordshire kenti yakınında bulunan eğlence parkı Alton Towers’da, hız treni olarak da bilinen bir roller coaster faciası yaşandı. Raylardan ayrılarak savrulan trende 16 kişi bulunuyordu. Kaza sonucunda 4’ü ağır 12 kişi yaralandı. 4 kişinin ciddi şekilde yaralandığı kazada bir kişi bacaklarından birini kaybetti.

Yaklaşık yerden 8 metre yükseklikte asılı kalan 16 yolcu 5 saat boyunca kurtarılmayı bekledi. Tarihe en korkunç rollercoaster kazalarından biri olarak geçen olayın nasıl meydana geldiği hala araştırılıyor. Kazadan sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri ve polis, bölgeyi derhal kordon altına aldılar ve eğlence parkının tamamını tahliye ettiler. Bölge savcılığı olayın etraflıca araştırılacağını basına bildirdi. Eğlence parkının ne zaman tekrar ziyarete açılacağı hakkında bilgi verilmedi. Aston Towers eğlence ve temalı park, bir otel kompleksi, eğlence merkezi, AVM, su parkı ve devasa bir lunaparktan oluşuyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler