YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lübnan'da patlama: 27 ölü, 352 yaralı
Lübnan'ın kuzeyindeki Trablus kentinde meydana gelen patlamalarda 27 kişinin öldüğü, 352 kişinin yaralandığı bildirildi.
Lübnan'da patlama: 27 ölü, 352 yaralı
23 Ağustos 2013 / 16:41 Güncelleme: 23 Ağustos 2013 / 16:44

Lübnan'ın Trablus kentinde cuma namazı çıkışında iki camide birkaç dakika arayla meydana gelen patlamalarda, ölü sayısının 27'ye, yaralı sayısının ise 352'ye yükseldiği belirtildi.

Lübnan Sağlık Bakanı Ali Hasan Halil AA muhabirine yaptığı açıklamada, patlamalarda hayatını kaybedenlerin sayısının 27'ye, yaralananların ise 352'ye yükseldiğini ifade ederek, ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini söyledi.

Lübnan güvenlik kaynakları, patlamanın bomba yüklü araçlarla gerçekleştirildiğini açıkladı.

Lübnan Başbakanı Necib Mikati, yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:

"Bu suçu işleyenler, Trablus'u hedef alarak, fitne ortamı oluşturmayı ve Trablus sakinlerinin tepki vermesini amaçlıyor. Trablus ve Trabluslular bir kere daha, komplodan güçlü olduklarını kanıtlayacak ve fitnenin güçlerinin, Allah'a imanlarını ve vatan sevgilerini zayıflatmasına izin vermeyecek. Ne kadar derin olursa olsun yaralarını saracaklar. Trablus'taki kardeşlerimizi destekliyor ve başta zor zamanlar olmak üzere her zaman yanlarında olacağımıza söz veriyoruz."

Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri de yaptığı yazılı açıklamada, "Trablus ve Beyrut'un güneyinde meydana gelen patlamaların arkasında aynı güç var" ifadelsini kullandı.

Şii nüfusun yoğun olarak yaşadığı ve Hizbullah'ın kalesi olarak bilinen Beyrut'un güney banliyölerinden Ruveys bölgesinde geçen hafta meydana gelen patlamada 24 kişinin öldüğü,  en az 300 kişinin yaralandığı duyurulmuştu.

AA

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler