YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lübnan Cumhurbaşkanı'ndan Gül'e teşekkür!
Lübnan Cumhurbaşkanı'ndan Gül'e teşekkür!
20 Ekim 2013 15:27
Gül'ü arayan Lübnan Cumhurbaşkanı Süleyman, 9 Lübnan vatandaşının serbest bırakılması ve ülkelerine sağ salim dönmesi konusunda Türkiye'nin gösterdiği çabalar için teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman ile telefon görüşmesi yaptı.

Gül'ü arayan Süleyman, 9 Lübnan vatandaşının serbest bırakılması ve ülkelerine sağ salim dönmesi konusunda Türkiye'nin gösterdiği çabalar için teşekkür etti. 

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarının verdiği bilgilere göre Gül de Lübnan’da kaçırılan iki Türk pilotu ile Suriye’de rehin tutulan Lübnan vatandaşlarının evlerine sağ salim dönmelerinin memnuniyet verici olduğunu belirterek, bu güzel neticenin alınmasında sergilenen işbirliği için Cumhurbaşkanı Süleyman ve Lübnan makamlarına teşekkür etti.

Gül, Türkiye’nin, Lübnan halkının güvenliği, esenliği ve refahını desteklediğini ve Türkiye ile Lübnan arasındaki dostluk ilişkilerine büyük önem verdiğini ifade etti.

Lübnan Cumhurbaşkanı Süleyman ise 9 Lübnan vatandaşının serbest bırakılması ve ülkelerine sağ salim dönmeleri konusunda Türkiye’nin gösterdiği çabalara teşekkür etti.

Süleyman, ayrıca, kaçırılan iki Türk pilotunun da uzun süre rehin tutulmasından dolayı üzüntü duyduklarını, ancak neticede serbest bırakılmalarından memnun olduklarını, Türkiye ile Lübnan arasındaki dostluğa büyük önem verdiklerini söyledi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler