YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Liselinin milyon dolarlık borsa hikayesi uydurma çıktı
Liselinin milyon dolarlık borsa hikayesi uydurma çıktı
17 Aralık 2014 01:20
ABD'de teneffüslerde borsada alım satım yaparak 72 milyon dolar kazandığını iddia eden liseli gencin hikayeyi uydurduğu ortaya çıktı

New York'ta bir dergiye verdiği röportajda, borsadan 72 milyon dolar kazandığını anlatan ve uluslararası medyanın ilgi odağı haline gelen Muhammed İslam adlı öğrenci, hikayenin doğru olmadığını itiraf etti.

New York Magazine'e yaptığı açıklamada, 9 yaşındayken başladığı borsa serüvenine ders aralarında petrol ve altın alım satım yaparak devam ettiğini ve 72 milyon dolar servete ulaştığını anlatan 17 yaşındaki lise öğrencisi, uluslararası medyadan gazetecilerin ısrarlı takibi üzerine milyon dolarlar kazandığı hikayesini kendisinin uydurduğunu kabul etti.

Bu kez de New York Observer'a açıklama yapan Stuyvesant Lisesi öğrencisi Muhammed İslam, bir arkadaşının babası vasıtasıyla dergiyle irtibata geçtiğini ve kazanılan para, lüks BMW otomobil ve lüks daire anlatımının tamamen yalan olduğunu söyledi.

Ailesinin kendisine haberlerin ardından çok sert tepki gösterdiğini belirten genç, özür diledi.

Hikayeyi yayınlayan New York Magazine dergisi de haberin yanlış olduğunu kaydederek okuyucularından özür mesajı yayınladı.

 

AA

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler