YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lieberman'dan yanıt gecikmedi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı 'Öldürmeyeceksin' açıklamalarına İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'dan cevap geldi.
Lieberman'dan yanıt gecikmedi
05 Haziran 2010 / 08:56 Güncelleme: 05 Haziran 2010 / 08:57

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, İsrail'in İrlanda yardım gemisinin ''teftiş edilmeden'' Gazze Limanı'na girişine izin vermeyeceklerini yineledi. İsrail devlet televizyonuna açıklamalarda bulunan Lieberman, ''İrlanda Dışişleri Bakanlığı Genel Müdürü'ne bu geminin (Rachel Corrie) önceden teftiş edilmeden Gazze'ye gidemeyeceğini az önce bildirdim'' dedi.

Türk gemisine İsrail donanmasının baskınının sorulması üzerine, Lieberman, ''Hedefe ulaşılmıştır. Filo Gazze'ye gitmeyi başaramamıştır ve askerlerimizin tamamı, bazıları yaralı, sağ olarak geri dönmüştür'' yanıtını verdi. Filo yolcuları arasında, ''ceplerinde tomarla para olanlar ve El Kaide terör örgütüyle bağlantılı olanlar vardı'' iddiasında bulunan Lieberman, Türkiye ile İsrail ilişkilerinin bozulmasının sorulması üzerine, ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ülkesinin, Müslüman dünyasında ağır basan bir yere sahip olmasını istiyor ve İsrail, yığınları körüklemek için iyi bir bahane. Humeyni devrimine kadar İran da İsrail'in büyük dostuydu. Türkiye ile benzer bir süreç ortaya çıkıyor'' yanıtını verdi. (Bugün)

DOST OLMADIĞIMIZI ANLAMIŞ !
 // BATUHAN
Katil devletin katil sözcüsü doğru tespitlerde bulunmuş eski iran onların Mısır gibi maşası idi yeni İran onların bir numaralı düşmanı bize benzetmede bulunmuş doğru söylemiş artık bizim İsraille hiç bir ortak noktamız kalmamıştır haddini bilirse işimize bakarız değilse gerekiyorsa haddini bildiririz maliyetine bakmayız tabiki abd,pkk,ergenekoncular, cuntacılar istemesede !...
05 Haziran 2010 09:11
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler