YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Liderin oğlu mahkemelik oldu
Liderin oğlu mahkemelik oldu
31 Mart 2010 16:44
Oğul Kaddafi'nin korumaları ile gazeteci mahkemelik oldu.

Libya Lideri Kaddafi'nin oğlu olduğu iddia edilen bir şahsın korumaları ile kavga ettiği ileri sürülen Hürriyet Magazin Muhabiri Cenker Tezel, mahkemelik oldu. Taraflar birbirinden şikayetçi olurken İstanbul Adliyesi'ne sevk edilen Cenker Tezel savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Adliye çıkışı açıklama yapan muhabir Tezel, fotoğraf makinesinin korumalar tarafından kırıldığını öne sürerek, karşı taraftan şikayetçi olduğunu belirtti. Koruma olduğu iddia edilen bir kişinin ise kafasında kan olduğu görüldü.
 

İddiaya göre olay dün gece Beşiktaş'ta ünlü bir restoran önünde gerçekleşti. Libya Lideri Kaddafi'nin oğlu olduğu iddia edilen bir şahısın restoran çıkışı fotoğrafının çekmeye çalışan Hürriyet Muhabiri Cenker Tezel ile Libyalı korumalar arasında tartışma çıktı.
 

İddialara göre taraflar birbirini darp etti. Bu sırada Hürriyet muhabirinin fotoğraf makinesi kırıldı. Olay sonrası Hürriyet Muhabiri Tezel, gözaltına alınarak Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Geceyi emniyette geçiren Tezel, darp edildiğine dair doktor raporu da aldı. Bu sabah İstanbul Adliyesi'ne sevk edilen Tezel, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Kaddafi'nin oğlunun korumaları olduğu öne sürülen şahıslar da savcılıkta ifade verdi. Her iki tarafın da birbirinden şikayetçi olduğu öğrenildi.
 

Adliye çıkışında açıklama yapan Cenker Tezel, yaşadığı olayı şöyle anlattı: "Haber müdürümüz Kaddafi'nin oğlunun bir restoranda olduğunu söyledi. Biz de haber amaçlı restorana gittik. Her şey normaldi. Oradaki arkadaşlarla rutin sohbet ediyorduk. Çıkmaya yakın ben makinemi hazırladım. Kendisi çıktı. Koruması vardı, ben fotoğraf makinemi çekmemle üzerime atladı. Aramızda itiş kakış başladı. Elimden makineyi almaya çalıştılar. Makineyi aldıktan sonra yere vurarak kırdılar. Ben makineyi aldıktan sonra aşağıya doğru gittim. 'Ben gazeteciyim gelmeyin' dedim. Bir daha baskı kurdular, bu sefer içindeki fotoğrafları almaya çalıştılar. Arbede oldu, ben bir şekilde kurtuldum. 'Biz polisiz' diyen arkadaşlar beni karakola götürdüler. Karakolda bana suçlama yaptılar. Sanki ben dövmüşüm gibi, hakaret etmişim, yaralamışım gibi. Savcıya ifada verdik. Kanuni işlemler yapıldı. Şikayetçiyim. Makinem kırıldı, masrafları için şikayetçiyim. Makineyi kıran Libyalı'ydı. Ondan ve ona yardım edenlerden şikayetçiyim."
 

Muhabir Tezel'in yaptığı açıklamanın ardından savcılıkta ifade veren Libyalı korumalar da adliyeden ayrıldı. Libyalı korumaların oldukça gergin olduğu gözlendi. CHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler