YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Libya'da yeni gelişme...
Libya'da yeni gelişme...
28 Haziran 2011 15:52
Dün tutuklanması yönünde karar çıkan Libya lideri Muammer Kaddafi'ye kötü bir haber daha geldi...

Uluslararası Ceza Mahkemesi savcısı, Muammer Kaddafi'nin yardımcılarına, Libya liderini tutuklamaları ve adalete teslim etmeleri çağrısında bulundu.

Savcı Luis Moreno-Ocampo, Kaddafi'nin yakın çevresinin, Libya'da çözümün mü yoksa sorunun mu parçası olacağına karar vermesi gerektiğini belirterek, yardımcılarına Kaddafi'yi tutuklamaları çağrısı yaptı. Moreno-Ocampo, Libya'da operasyon düzenleyen NATO güçlerinin ise zanlıları tutuklama yetkisi olmadığını sözlerine ekledi. Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM), dün Libya lideri Muammer Kaddafi hakkında tutuklama emri çıkarmıştı. Libya ise bu kararı kabul etmediğini açıklamıştı. Hollanda'nın Lahey kentindeki UCM, yönetimin devrilmesi için 15 Şubat'ta başlatılan mücadeleden sonra Muammer Kaddafi, oğlu Seyfülislam ve istihbarat kurumu başkanı Abdullah El Senusi hakkında "insanlığa karşı suç işlemekten" uluslararası tutuklama kararı verildiğini bildirmişti. (AA)

nasıl adalet bu
 // ahmetalkan
insanlığa karşı suç işlendiğini söyleyen dünyadaki duyarlı insanlara kaddafiyi suçlu diyorsun israilin yaptıkları zulim karşısında neden dünya susuyor israilide yargılayında göreyim sizi...
28 Haziran 2011 16:05
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler