YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Libya'da son durum...
Libya'da son durum...
25 Nisan 2011 08:36
Libya Dışişleri Bakanı Abdülati Ubeydi'nin Afrika Birliği ile barış planını görüşmek üzere Etiyopya'ya gittiği belirtildi...

Libya lideri Muammer Kaddafi hükümeti sözcülerinden Musa İbrahim, Reuters ajansına verdiği demeçte, barış çabalarına Fas'ın da katıldığını, bir barış planı üzerinde karara varılması için Rusya, Yunanistan, Türkiye ve Latin Amerika hükümetleri ile görüşüldüğünü söyledi.    

Musa İbrahim, ''Birkaç gün veya hafta içinde barış çabalarımızı yoğunlaştıracağız. Yunanistan, Türkiye, Afrika ve Latin Amerika'nın barış girişimlerini destekliyoruz. Gelecek hafta veya 2 hafta sonra barış önerilerinin şekilleneceğinden ve NATO'nun utanacağından umutluyuz. Gerçekten Libya'da barış ve demokrasi için ise NATO bizi bombalamayı durdurup bizimle konuşmaya başlaması gerektiğini anlamalı'' dedi. 

Libya hükümeti, bu ayın başında, merkezi Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'da olan Afrika Birliği'nin barış önerisini kabul etmiş ancak muhalifler Kaddafi'nin iktidardan gitmesini sağlamadığı için reddetmişti.

LİBYA LİDERİ HEDEF ALINDI!

Libya'nın başkenti Trablus'ta Albay Muammer Kaddafi'nin karargahının NATO uçaklarınca bombardımanında Libya liderinin hedef alındığı bildirildi.

İsminin açıklanmasını istemeyen Libyalı yetkililer, Libya liderinin karargahının yerle bir olduğu geniş çaplı hava taarruzunun, ''Albay Kaddafi'ye suikast girişimi'' olduğunu söylediler.

Yetkililer, enkaz altında kalanlar olabileceğini belirttiler.

Kaddafi'nin oğlu Seyfi El İslam da, babasının karargahının bombalanmasını ''alçaklık'' diye niteledi.

Kendi televizyon kanalı Allibiye'de açıklama yapan Seyfi El İslam, bu alçakça saldırının çocukları korkutabileceğini, ama savaşı bırakmayacaklarını ve korkmadıklarını söyleyerek, ''Milyonlarca insan Kaddafi ile birlikte. Onlar korkmuyor. Bombardımana rağmen bu kadar insan oradaydı. Bu insanları nasıl yeneceksiniz'' diye konuştu.

Trablus'ta kent merkezinden fazla uzakta olmayan yabancı basın mensuplarının kaldığı oteli de titreten patlamalardan sonra devlete ait üç televizyon kanalının yayınları bir süreliğine kesildi. Libya televizyonu, Cemahiriye ve Şebabiye kanalları yarım saat yayınlarına ara verdi. (AA)

DEFOL AMERİKA
 // YARACUL
Libya da olanları bir müslüman evladı olarak şiddetle kınıyorum.Petrol kaynakları için adamlar düğmeye basarak insanları biribirine düşürüyor.Muhalif diye isimlendirdiklerinin hiç birinin gerçek Libyalı olduğuna inanmıyorum.Bunu bizzat olayların olduğunda gördüm ve yaşadım.Dış güçler hepsi kendi çıkarları için savşıyorlar...
26 Nisan 2011 23:39
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler