YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Libya'da son durum...
Libya'da son durum...
19 Mart 2011 14:07
Libya'da çatışmalar sürüyor... Kaddafi güçlerinin Bingazi'ye saldırmasının ardından yüzlerce kişinin Bingazi'den kaçtığı belirlendi...

Bölgedeki AFP muhabiri, kentin kuzeydoğusundan kaçan insanların, Tobruk ve Mısır'a giden yola çıkmadan önce benzin istasyonları ve fırınların önünde kuyruk oluşturduğunu belirtti.

Bu arada bir helikopterin kent üzerinde uçtuğu kaydedildi.

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Libya Lideri Muammer Kaddafi'ye bağlı güçlere mensup keskin nişancıların Misrata kentinde açtıkları ateş sonucu 2 kişi öldü.

Kent sakinlerinden, adının Sadun olduğunu söyleyen bir kişi, Reuter ajansına yaptığı açıklamada, keskin nişancıların bu sahab Misrata kentinde açtığı ateş sonucu 2 kişinin öldüğünü söyledi. Sadun, ''Bazı evlerde bulunan keskin nişancılar halka ve gördükleri her şeye ateş açıyor'' dedi.

MİSRATA KENTİNE TOPÇU ATEŞİ

Öte yandan adının Muhammed olduğunu söyleyen başka Misrata kenti sakini, Reuters haber ajansına telefonla yaptığı açıklamada, Kaddafi yanlısı güçlerin bugün sabahın ilk saatlerinde kente topçu ateşi açtığını belirtti. Açılan ateş sonucu kente 4-5 top mermisinin isabet ettiğini kaydeden Muhammed, durumun şu an sakin olduğunu, ancak Kaddafi güçlerinin halen kentin "hemen dışında" bulunduklarını ifade etti. Muhammed, Misrata kentinde suların halen kesik olduğunu sözlerine ekledi.

Libya'daki hükümet yetkilileri muhalif güçlere saldırı düzenledikleri haberlerini yalanlıyor ve hükümetin tek taraflı olarak ilan ettiği ateşkese uyduklarını öne sürüyor.

Misrata'ya ilişkin haberler, başkent Trablus'daki yetkililerin gazetecilere kente giriş izin vermemeleri nedeniyle teyit edilemiyor. (AA)

Def'ol!!
 // Rumeysa Arslan
Def'olun Libyadan ABD ve Fransa..Isiniz gucunuz petrol ve Islamiyetten korkunuz..yureginiz varsa gelin icten savas edin adam gibi..Yok oyle havadan fuzeler atmayla kolay savas...Tüm müslümanlar birlik olsaydı bunlar olmazdı. Hepimiz mes'uluz bu olayların bu noktalara gelmesinden. Ülkelerin korkaklıgı ve dunya perestligi bozmustur birligimizi..Bol bol dua edelim kardeslerimizin zaferine...Zalimler icin yaşasın cehennem!!!...
22 Mart 2011 12:53
Allah akıl versin
 // yarali yureyim aciyor
Allah bütün müslümanlara akil versin birlik beraberlik versin biz bizi yersek cakallar her zaman pusuda bekler yaziklar olsun kendi meselesini kendi icinde cozmeyen liderlere ve halka bizi birbirimize dusurup ve guluyorlar Allah askina kardesler aklinizi basiniza toplayin ve Allah'a guvenin ve korkmayin. Allah'n selami ustunuze olsun....
22 Mart 2011 11:38
ABD Ortadağudaki Yeni Projesi ve Proj için kullandığı piyonlar 2
 // iMaNLiGeNC
planlıyorlar şuanda ortadoğuda örnek ılıman islamcı daha önce hahamlrın elbisesini giyen R.Tayyip Erdoğan olarak gösteriliyor bizim hakl halen uyumaya devam etsin...
20 Mart 2011 15:09
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler