YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Libya'da şiddet yeniden dalgalandı: 18 ölü
Libya'da şiddet yeniden dalgalandı: 18 ölü
23 Aralık 2014 01:50
Bingazi kentinde çıkan çatışmalarda ve silahlı saldırıda 18 kişi öldü, 69 kişi yaralandı.

Libya'nın doğusundaki Bingazi kentinde son 24 saatte çıkan çatışmalar ile Derane kentinde bir güvenlik merkezine düzenlenen silahlı saldırıda, 18 kişi hayatını kaybetti, 69 kişi yaralandı.

Bingazi'deki El-Cela Hastanesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, emekli general Halife Hafter'e bağlı güçler ile devrimci gruplar ve Ensaru'ş Şeria örgütü militanları arasında çıkan çatışmalarda, Hafter yanlısı 13 kişi yaşamını yitirdi, 69 kişi yaralandı.

Ülkenin doğusundaki Derane kenti yakınında bulunan Ayn Mara bölgesinde, bir güvenlik merkezi girişine Ensaru'ş Şeria militanları tarafından düzenlenen silahlı saldırıda da 5 askerin hayatını kaybettiği belirtildi.

Libya'da emekli general Halife Hafter'in, mayısta Zintan merkezli milis gruplarla ortaklaşa başlattığı darbe girişimi, Trablus ve Misrata merkezli devrimci gruplarla ortak hareket eden Trablus merkezi yönetimi tarafından engellenmişti. Ülkedeki silahlı güçler, Libya'nın batısını kontrol eden Trablus merkezli Milli Genel Kongre'nin (MGK) desteklediği Fecr (Şafak) Kuvvetleri ile Doğu Libya'yı elinde bulunduran Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi'nin desteklediği Hafter'e bağlı milisler olarak ikiye bölünmüştü.

 

AA

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler