YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Libya'da flaş gelişme...
Libya'da flaş gelişme...
14 Eylül 2011 15:56
İşte dakika dakika Libya'da yaşananlar...

KADDAFİ'NİN SÖZCÜSÜ: "KADDAFİ LİBYA'DA VE GÜÇLERİNİ TOPARLIYOR"

Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin sözcüsü, Kaddafi'nin hala ülkede olduğunu ve güçlerini toplayarak sonuna kadar savaşmaya hazırlandığını söyledi. Sözcü Musa İbrahim, Reuters'a yaptığı açıklamada, Kaddafi'nin moralinin yerinde olduğunu ve arkasındaki güçlü ordusuyla Libya'nın her kentini özgürlüğüne kavuşturmak için sonuna kadar savaşacağını ifade etti. Musa İbrahim, "Kaddafi'nin sağlığı çok iyi, morali yerinde ve kendisi tabii ki Libya'da" dedi.

Ülkedeki savaşın sanılandan çok daha uzun süreceğini söyleyen İbrahim, "Ordumuz hala çok güçlü ve bize katılan binlerce gönüllü var. Libya'da kuzey kıyısında ve batıda kontrolümüz altında bulunan çok geniş bölgeler var. Güney zaten tamamen bizim" diye konuştu.

Kaddafi'ye bağlı güçleri toparladıklarını belirten sözcü İbrahim, sokak sokak, ev ev yıllar boyu savaşmak zorunda kalsalar bile her bir Libya kentini tek tek özgürlüğe kavuşturacaklarını söyledi. Musa İbrahim, kendisinin nerede olduğu konusunda da bilgi vermedi ancak UGK'nın üst düzey komutanlarından biri, İbrahim'in Salı günü Kaddafi güçlerinin elinde bulunan Beni Velid'de Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam ile birlikte görüldüğünü belirtti.

Kaddafi'nin ise nerede olduğu aylardır bilinmiyor. Kaddafi'nin ailesi ve yakın çevresinin, başkent Trablus'un Ulusal Geçiş Konseyi güçlerinin eline geçtiği 23 Ağustos'tan sonra ülkeden kaçtığı veya saklandığı belirtiliyor.
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler