YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Libya'da çatışma: 5 ölü, 30 yaralı
Libya'da çatışma: 5 ölü, 30 yaralı
22 Temmuz 2014 03:48
Bingazi'de ordu birlikleri ile Ensar’uş Şeria örgütü militanları arasında çıkan çatışmada 5 kişi öldü, 30 kişi yaralandı.

Hastane kaynaklarından alınan bilgiye göre, Ensar’uş Şeria örgütü militanları ile orduya bağlı Saika (Yıldırım) Birliği arasında çıkan çatışmaların ardından Bingazi'deki hastanelere 5 kişinin cesedi ile 30 yaralı getirildi.

Hastanelere getirilen cesetler ile yaralıların Saika Birliği'nden olduğuna işaret eden kaynaklar, Ensar’uş Şeria militanlarının bu tür durumlarda ölü ve yaralılarını devlet hastanelerine getirmediğini hatırlattı.

Kentte çatışmaların son bulduğu belirtildi.

Güvenlik kaynaklarından yapılan ilk açıklamada, Ensar’uş Şeria örgütüne bağlı militanların Bingazi'de bir askeri kışlaya baskın düzenlemesi üzerine çıkan çatışmada 25 kişinin yaralandığı belirtilmişti.

Libya'da Muammer Kaddafi'nin devrilmesiyle sonuçlanan 17 Şubat 2011 devriminden sonra ortaya çıkan Ensaru'ş-Şeria örgütü, ülkede şeriat kurallarının uygulanması çağrısında bulunuyor.

Emekli General Hafter'in, 16 Mayıs'ta çeşitli suçlamalarda bulunduğu Bingazi'deki hükümet yanlısı gruplara karşı "onur savaşı" başlattığını duyurduğu Libya, devrimden bu yana belirli aralıklarla şiddet olaylarına sahne oluyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler