YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Libya ordusunun silahlandırılması istendi
Libya ordusunun silahlandırılması istendi
03 Ocak 2016 02:41
​Arap Parlamentosu Başkanı Ahmed bin Muhammed el-Cervan, uluslararası topluma, halkın korunması ve terörle mücadele için Libya ordusunu silahlandırma çağrısı yaptı.

Parlamentodan yapılan yazıl açıklamada Cervan, "Libya ordusunun silahlandırılması halkın korunması, terörle mücadele ve Libya'da güvenliğin tesis edilmesi için olacak. Uluslararası camiaya Libya halkının yalnız olmadığını, bütün Arap halklarının onun yanında olduğunu bilmelidir" ifadesini kullandı.

Cervan, Arap parlamentosunun Libya ulusal diyalog görüşmelerine destek vermeye hazır olduğunu ve bu bağlamda ulusal uzlaşı hükümetinin kurulmasından yana olduğunu kaydetti.

Açıklamada, Libya Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih de Cervan'ın Libya'ya gerçekleştirdiği ziyaretin halka destek verme anlamı taşıdığını ifade etti.

Salih ayrıca, Libya ulusal ordusunun sınırlı imkanlarla terörle mücadele ettiğini kaydederek, uluslararası camiadan Libya ordusunun silahlandırılmasını istedi.

Cervan, dün Libya'ya bir ziyaret gerçekleştirmiş, Susa'da Akile Salih ve geçici hükümet Başkanı Abdullah es-Sini ile pek çok milletvekili ile bir araya gelmişti.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler