YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Liberman'dan "Filistinli mahkumlar idam edilsin" önerisi
Liberman'dan "Filistinli mahkumlar idam edilsin" önerisi
23 Şubat 2015 15:52
İsrail Dışişleri Bakanı Liberman, ölüm cezasını savunarak, "Çünkü Filistinli mahkumlar gelecekteki bir mahkum takasında serbest kalacaklarından emin ve hapiste yatarken üniversite okuyabiliyor" dedi.

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman, Sderot kentini ziyareti esnasında Gazze sınırındaki bir tepede yaptığı konuşmada, Filistinli mahkumların "serbest bırakılmasını" eleştirerek, "Bizim asıl sorunumuz teröristleri serbest bırakmamız ve Hamas'ın kökünü kazıma emri vermememizdir" dedi.

"Hamas problemini çözmeden İran hakkında konuşamayız" diyen Liberman, idam cezasını savunarak, "(Filistinli mahkumlar) Çünkü gelecekteki bir mahkum takasında serbest kalacaklarından eminler ve hapiste yatarken üniversite okuyabiliyorlar. Bu esnada ailelerine de Filistin Yönetimi tarafından ödeme yapılıyor" iddiasında bulundu.

Ürdün'ün, IŞİD'in pilotlarını yakarak öldürmesi üzerine düzenlediği operasyonu öven Liberman, "Bu olayı sona erdirmek istiyorsa İsrail'in de yapması gereken bu" şeklinde konuştu.

Liberman, Başbakan Binyamin Netanyahu’yu, İran’ın nükleer faaliyetleri konusunda sadece konuşmakla eleştirmiş, “Vuracaksan vur, konuşma” ifadesini kullanmıştı.

İsrail'de 17 Mart'ta yapılacak parlamento seçimlere Liberman, kendi kurduğu Evimiz İsrail Partisi'nin lideri olarak giriyor.

 

AA

Aynı tornanın malları...
 // Ömer
Dr Norman Finkelstein, bu gibi soysuz teröristin yüzüne tükürmekten yoruldu.halen halayıp duruyor lanetlik ırkçı haydut..! Türkiye'deki kan ve gözyaşı üzerinden siyaset yapıyor görünen mazlum halkları sömüren pislik,satılık dönmelerden bir farkı var mı bu yahudi siyonizmin uşağı rus dönmesinin?...
23 Şubat 2015 Pazartesi 16:43
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler