YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lavrov'un Türkiye ziyaretinde konu başlıkları belli oldu
Lavrov'un Türkiye ziyaretinde konu başlıkları belli oldu
23 Kasım 2015 16:17
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Lavrov-Sinirlioğlu görüşmesinde Suriye krizi, terörizmle mücadele ve Ukrayna gibi konuları değerlendirileceğini bildirdi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Türkiye ziyaretinde, iki ülke ilişkilerinin yanı sıra Suriye krizi, terörizmle mücadele ve Ukrayna gibi konuların ele alınacağı kaydedildi. 

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Lavrov ile Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu'nun, İstanbul'da çarşamba günü, Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi'nin (ÜDİK) alt organı Ortak Stratejik Planlama Grubu toplantısına başkanlık edeceği belirtildi.

Toplantının iki ülke arasındaki dostluk ve ortaklık ilişkilerinin güçlenmesine önemli katkı sağlayacağını ifade edilen açıklamada, Lavrov ve Sinirlioğlu'nun ikili görüşmesinde de enerji ve ticaret başta olmak üzere iki ülke ilişkilerinin yanı sıra Suriye krizi, bölgesel gelişmeler, terörizmle mücadele, Ukrayna, Kafkaslar ve Orta Asya gibi konularda istişarelerde bulunulacağı bildirildi. 

Ankara ve Moskova'nın birçok uluslararası ve bölgesel meselede benzer veya aynı tutuma sahip olduğuna işaret edilen açıklamada, "bu yapıcı diyaloğa" devam edileceği aktarıldı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler