YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lavrov'dan muhalifler uyarısı!
Lavrov'dan muhalifler uyarısı!
28 Ekim 2013 17:31
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriyeli muhalifler üzerinde etkili olan tarafların Cenevre-2 konferansının toplanması için harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

Rusya'nın Rostov şehrinde Ukrayna Dışişleri Bakanı Leonid Kojara ile düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Lavrov, Suriyeli muhaliflerin kendi içinde gruplara ayrılmasından dolayı birçok sorunun ortaya çıktığını ifade etti. Rus Bakan, Suriye'de yönetime karşı savaşan bazı muhalif grupların, Cenevre-2 konferansına katılacak ülkelere karşı tehditlerinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

"Cenevre-2 konferansındaki son durum, Suriyeli muhalifler üzerinde etkisi olan tarafların konuya müdahil olmasını gerektiriyor" diyen Lavrov, Suriye'deki her bir muhalif grubun Ortadoğu'dan veya başka bölgeden bir "sponsoru" olduğunu savundu. Lavrov,  "Bunu herkes çok iyi biliyor, Amerikalı partnerlerimiz de. Onlarla birlikte bu grupları destekleyen ülkelerin, muhalefetin davranışından sorumlu olduğunun bilincine varmasını istiyoruz" diye konuştu.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler