YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lavrov, Putin'e Çavuşoğlu ile görüşmesini anlattı
Lavrov, Putin'e Çavuşoğlu ile görüşmesini anlattı
04 Aralık 2015 14:50
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile yaptığı görüşmeyi Putin'e anlattı.

Rusya Devlet Başkanı'nın sözcüsü Dimitri Peskov, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile dün yaptığı görüşmeyi Vladimir Putin'e aktardığını açıkladı.

Peskov gazetecilere yaptığı açıklamada, "Dışişleri Bakanı, Devlet Başkanı'na tüm görüşmelerini düzenli olarak aktarıyor" dedi.

Dün Türkiye ile Rusya arasında uçak krizinin ardından ilk yüz yüze temas gerçekleşmişti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Rus mevkidaşı Lavrov, AGİT zirvesi için bulundukları Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da bir araya geldi.

'TÜRKİYE İLE İLİŞKİLER ESKİ GÜNLERE DÖNSÜN'

Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, her iki tarafın da gerilimi tırmandırmayı istemediğini, farklılıkları giderip ilişkileri düzeltme arzusunda olduğunu belirterek, "Eminim duygusallık geçtikten sonra aklıselim kazanır ve ilişkilerimizi eski günlerine götürürüz" dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ise, “Türk tarafından yeni bir şey duymadık, daha önce ne söylüyorlarsa onu tekrarladılar. Bu durumda, bir Rus atasözünün dediği gibi, kimin şapkası yanıyorsa o düşünsün” diye konuştu.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler