YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ladin'i ABD'ye teslim ettik serbest bıraktı!
Zerdari: Ladin’den 8 yıldır haber alınamıyor
Ladin'i ABD'ye teslim ettik serbest bıraktı!
19 Mayıs 2009 / 12:02 Güncelleme: 02 Mayıs 2011 / 12:09

Pakistan devlet Başkanı Asif Ali Zerdari Taliban’ı Pakistan istihbarat teşkilatı ISI ve CIA’nın ortaklaşa kurduğu açıklamasından sonra şaşırtan açıklamalarını sürdürüyor. Pakistan’ın bütünlüğüne yönelik ABD saldırıları arttıkça net siyasi mesajlar vermeye başlayan Asif Ali Zerdari, şimdi de Aralık 2001'de Usame Bin Ladin'i yakalayıp ABD'lilere teslim ettiklerini ama Amerikan Ordusu'nun Ladin’i serbest bıraktığını iddia etti.

 

 

 

Amerikan NBC televizyonunun 'Basın toplantısı' programına demeç veren Zerdari, eşi Benazir Butto'nun başbakan olduğu dönemde ABD hükümetinin hatalarını içeren ifşaatlarda bulundu. Zerdari şöyle konuştu: Eşim Benazir Butto 1989 yılında ABD'yi Ladin konusunda uyardı. Bush yönetimi ve onun kurmaylarına sordu.

 

 

 

Pakistan hükümetini istikrarsızlaştırmak için çalışma mı yapıyorsunuz? 10 milyon dolar Pakistan muhalefetine bu yüzden mi yardım ettiniz? Müslüman bir ülkede seçilen ilk kadın başbakandı eşim. Ve bu kışkırtmalardan haberli olduğumuzu ABD tarafına ifade etti.

 

 

 

TORA BORA’DA USAME AVI

 

 

 

Pakistan güçlerinin ABD'lilerle birlikte Afganistan dağlarında operasyon yaptığını anlatan Zerdari, Pakistan ordusunun Tora Bora dağlarında Usame bin Ladin'i yakaladığını, Amerikan güçlerine tesilm ettiğini ama ardından ABD askerlerinin onu serbest bıraktığını söyledi.

 

 

 

2001 Aralık ayında yani 11 Eylül'den üç ay sonra yakalanan Ladin'in şimdi yaşadığına inanmadığını belirten Zerdari CIA'nın sekiz yıldır Ladin'den haber alamadığını bildiğini söyledi. Zerdari, ayrıca Washington ve müttefiklerinin Ladin'in Tora Bora dağlarına saklandığına dünyayı inandırmasının arkasında başka planlar olduğunu ima etti.(Bugün)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler