YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ladin yine sahne aldı
Ladin yine sahne aldı
14 Eylül 2009 11:26
ABD, yeni politikalarına altyapı mı hazırlıyor?
Birçok kaynak tarafından öldüğü belirtilen Üsame Bin Ladin'e ait olduğu öne sürülen yeni bir mesaj yayınlandı.

ABD'nin Irak ve Afganistan saldırılarında öncelikli hedef rolü oynayan El Kaide lideri Üsame Bin Ladin'e atfedilen ifadeler kafalarda soru işareti bıraktı.

Ladin olduğu öne sürülen kişinin sözleri ABD'nin ileride izleyeceği politikalara adeta altyapı hazırlıyor.

''Savaşı durdurursanız ne ala, yoksa savaşı her cephede sürdürmekten başka çaremiz kalmıyor. Eğer savaşı durdurmayı ve güvenliği seçerseniz, bunu desteklemeye hazırız'' ifadeleri, Afganistan'da batağa saplanan ve kurtulmaya çalışan ABD'ye atılmış bir can simidi gibi. Zira Amerika'nın Afganistan'da Taliban güçleriyle gizli pazarlık yürüttüğü iddiaları gündemde.

Kayıtta Amerikalılar, hükümetlerinin İsrail ile yakın ilişkileri nedeniyle uyarılarak, ''kendinizi İsrail lobisi ve 'Neo-Con'ların ideolojik terörizmi ve korkusundan kurtarma vakti geliyor'' ifadesi kullanıldı.

Ayrıca, ''Bizim sizinle olan anlaşmazlığımızın sebebi, Filistin'i işgal etmiş olan müttefikiniz İsrail'e olan desteğinizdir'' denilen mesajda, Barack Obama yönetiminde de Amerikan politikasının değişmediği, Beyaz Saray'ın baskı grupları tarafından işgal edildiği ve bu durumun iyiye gitmesinin beklenmemesi gerektiği kaydedildi

Bin Ladin'in bu tür mesajlarının zamanlaması dikkatlerden kaçmıyor. Ayrıca bilişim konusunda Dünyayı avucunun içinde tutan ABD'nin bu mesajı nasıl engelleyemediği sorusu da akıllara takılıyor.

Tüm bunlar "Amerika, Ladin'i kendi çıkarları için mi kullanıyor?" sorusunu akıllara getiriyor.

Mart ayında Pakistan Devlet Başkanı Asıf Ali Zerdari, Ladin’le ilgili çok önemli açıklamalar yapmıştı. İşte o haber;

PAKİSTAN DEVLET BAŞKANI ASİF ALİ ZERDARİ, ARALIK 2001'DE YANİ 11 EYLÜL SALDIRILARINDAN 3 AY SONRA USAME BİN LADİN'İ YAKALAYIP AMERİKA'YA TESLİM ETTİKLERİNİ İDDİA ETMİŞTİ.

AMERİKAN NBC TELEVİZYONU'NA KONUŞAN ZERDARİ, 2001 YILINDA PAKİSTAN GÜÇLERİ İLE AMERİKAN ASKERLERİ'NİN AFGAN DAĞLARINDA OPERASYON YAPTIĞINI ANLATTI…

ZERDARİ, LADİN'İN TORA BORA DAĞLARI'NDA YAKALANIP AMERİKAN GÜÇLERİNE TESLİM EDİLDİĞİNİ ANCAK ASKERLERİN USAME BİN LADİN'İ SERBEST BIRAKTIĞINI ÖNE SÜRDÜ…

LADİN'İN ÖLDÜĞÜNE İNANAN PAKİSTAN DEVLET BAŞKANI, WASHİNGTON VE MÜTTEFİKLERİNİN DÜNYAYI LADİN'İN TORA BORA DAĞLARI'NDA SAKLANDIĞINA İNANDIRMAK İSTEMESİNİN ARDINDA BAŞKA PLANLAR OLDUĞUNU İMA ETTİ.

NİTEKİM AMERİKA BU OLAYDAN BİR KAÇ AY SONRA AFGANİSTAN'I İŞGAL ETTİ. ARDINDAN DA IRAK'A GİRDİ. YANİ BUSH YÖNETİMİ, ÜSAME BİN LADİN'İN YAKALANMASINI ÇIKARLARINA UYGUN GÖRMEDİ. LADİN ELLERİNDE OLSAYDI AFGANİSTAN İŞGALİNİN GEREKÇESİ KALMAYACAKTI. BUNUN İÇİN LADİN'İ SERBEST BIRAKTI VE DÜNYAYA LADİN'İ YAKALAMAK İÇİN AFGANİSTAN'A GİRİYORUZ GEREKÇESİNİ SUNDU.

AMERİKANIN HALA ÜLKEDEN ÇIKMAMIŞ OLMASI DA AFGANİSTAN'LA İLGİLİ PLANLARININ SÜRDÜĞÜNÜ GÖSTERİYOR. ZERDARİ DAHA ÖNCE DE TALİBANI CIA'NIN KURDUĞUNU SÖYLEMİŞ VE BU AÇIKLAMA BÜYÜK YANKI UYANDIRMIŞTI.

ÖTE YANDAN ZERDARİ, BİR SUİKASTE KURBAN GİDEN EŞİ BENAZİR BUTTO'NUN BAŞKAN OLDUĞU DÖNEMDE AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'Nİ LADİN KONUSUNDA UYARDIĞINI DA SÖYLEDİ…
Uyanın artık
 // aslı türk
Tüm müslümanlara sesleniyorum Bin Ladin, İslamı terör örgütü olarak göstermek için bir araç. Bin Ladin sayesinde binlerce müslümanı öldürmeyi meşru hale getirmekte batı. Açın artık gözlerinizi. İslama terör örgütü denmekte ama nedense ölenler hep müslümanlar oluyor. Bu nasıl çelişki. Uyanın artık Allah Aşkına!!!!...
14 Eylül 2009 10:01
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler