YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ladin öldürüldü mü, yaşıyor mu?
Ladin öldürüldü mü, yaşıyor mu?
24 Ocak 2010 13:46
El Cezire televizyonu, öldürüldüğü iddia edilen El Kaide terör örgütünün lideri Bin Ladin'in yeni sesli mesajını yayımladı

Katar'ın El Cezire televizyonu, terör örgütü El Kaide'nin lideri Usame bin Ladin'in yeni sesli mesajını yayımladı.

Delta Havayollarına ait uçağa 24 Aralık'ta saldırı girişiminde bulunmasının sorumluluğunu örgütün üstlendiğini ve 11 Eylül saldırıları gibi bu saldırının da bir mesaj olduğunu belirten Usame bin Ladin, şöyle konuşuyor:

"Kahraman Nijeryalı Ömer Faruk Abdülmuttalib ile size gönderilen mesaj, 11 Eylül kahramanları tarafından iletilen daha önceki mesajımızın teyididir. Mesajlarımızı size kelimelerle göndermek mümkün olsaydı, bunları uçaklarla göndermezdik."

Bin Ladin ayrıca ABD Başkanı Barack Obama'ya hitaben, "Filistinliler için güvenlik olmadığı sürece Amerika'nın da asla güvenlik rüyasını göremeyeceğini" söylüyor.

El Kaide lideri, ABD'nin İsrail'i desteklemeye devam etmesi durumunda saldırıların devam edeceği tehdidinde bulunuyor.

Nijeryalı Ömer Faruk Abdülmuttalib, 24 Aralıkta Amsterdam-Detroit seferini yapan yolcu uçağına, iniş yapmak için alçaldığı sırada havaya uçurmaya çalışmıştı. (AA)

Öte yandan Pakistan Devlet Başkanı Asif Ali Zerdari’nin  geçen sene Mayıs ayında yaptığı bir açıklama şok etkisi yapmıştı:“Usame Bin Ladin'i yakaladık, Amerika Birleşik Devletleri serbest bıraktı”

Zerdari’nin bu konuşmasını doğular nitelikte bir açıklama da Pulitzer ödüllü Amerikalı gazeteci Seymour Hersh’ten gelmişti. Hersh “Ladin yakalansaydı Afganistan’ın işgal nedeni biterdi, ABD bunu istemedi" diye konuştu.

2007 yılında uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden Pakistan Eski Devlet Başkanı Benazir Butto’nun, yine o sene El Cezire televizyonuna, Ladin’in öldürülmesinden bahsetmesi ABD’yi oldukça rahatsız etmişti.

(Kanalahaber.com) 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler