YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kuzey Yarımküre'yi Soğuklar Etkiledi!
Kuzey Yarımküre'yi Soğuklar Etkiledi!
02 Ocak 2016 23:54
Soğuk havalar dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Son yılların en kapsamlı soğuğunun yaşandığı dünya soğuk hava dalğasının etkisinin altında kaldı. Fırtınalar ve kar hayatı olumsuz etkiliyor.

Meteoroloji tarafından yayınlanan yeni bilgilere göre kuzey yarımküre soğuklar altında. Denizlere ait meteorolojik uyarıya göre pazar günü Ege Denizi'nde kuvvetli olması beklenen fırtınanın pazartesi günü etkisini kaybetmesinin beklendiği belirtildi.

Ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklere dikkat çekilen açıklama şöyle: "Kuzey Ege'nin güneyi ve Orta Ege'de güney ve güneybatı yönlerden esen rüzgarın yarın öğle saatlerinden sonra etkisini artırarak 7 ila 9 (60-90 km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın pazartesi günü ilk saatlerde etkisini kaybetmesi beklenmektedir. Güney Ege'de güney ve güneybatı, kıyılarda güneydoğu yönlerden esen rüzgarın yarın öğle saatlerinden sonra etkisini artırarak 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın pazartesi günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir"

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler