YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kuzey Kore'den ABD'ye Flaş şok suçlama
Kuzey Kore'den ABD'ye Flaş şok suçlama
03 Aralık 2014 15:53
Kuzey Kore'de devlete bağlı Pyongyang gazetesi, Ebola virüsünü ABD'nin geliştirdiğini iddia etti.

Telegraph gazetesinin yaptığı habere göre , "Biyolojik silah olarak Ebola virüsü" başlıklı makalede, ABD'nin Ebola aşısından kar sağlamak ve siyasi kazançları için bölgedeki ülkeleri zayıflatarak denetim etmek amacıyla virüsü biyolojik silah olarak geliştirdiği iddia edildi.

Makalede, Illinois Üniversitesi'nde uluslararası hukuk uzmanı olan Profesör Francis Boyle ve ABD Başkanı Ronald Reagan yönetiminde hazine müsteşarlığı görevini yapan Paul Roberts'ın görüşlerine de yer verildi. Boyle, virüsün genetiğinin değiştirildiğini ve salgının kaynağının çok büyük ihtimalle Batı Afrika'da mevcut bulunan bir ABD hükümeti laboratuvarı olduğunu savunuyor. Roberts ise bloğunda, ABD hükümetinin virüsün yayılmasına verdiği tepkiyi sorgulayan yazılar yazdı.

Makalede bunun yanı sıra ABD'nin uzun vadede virüsü tüm dünyaya yaymayı ve Ebola aşısından servet kazanmayı amaçladığı öne sürüldü.

Ebola virüsüne karşı en sıkı tedbir alan ülkelerden biri olan Kuzey Kore, virüsün yayılmasını önlemek amacıyla ülkeye giren tüm yabancıları 21 gün karantinaya alıyor.Kuzey Kore'den ABD'ye Flaş şok suçlama!

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler