YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kuzey Kore jetlerinde dantel tartışması
Kuzey Kore jetlerinde dantel tartışması
06 Ağustos 2015 08:36
Kuzey Kore Devlet Televizyondaki görüntülerde, Sukhoi Su-25 tipi savaş uçağının fırlatma koltuğundaki dantel dikkat çekti.

Kuzey Kore’de yayınlanan görüntülerde, Sukhoi Su-25’in kokpit çekimlerinde, fırlatma koltuğunun başlığının etrafındaki dantel, havacılık meraklıları tarafından ilgiyle karşılandı.

UÇUŞ EMNİYETİNİ OLUMSUZ ETKİLEYEBİLİR

Havacılık açısından bu tür bir malzemenin uçuş emniyetini olumsuz etkileyeceği, yangın durumunda köşe süsü olarak kullanılan sentetik malzemenin hemen tutuşup yanabileceğine dikkat çekildi.

SUKHOI SU-25 YAKIN HAVA DESTEĞİ GÖREVİNDE KULLANILIYOR

Çift motorlu savaş uçağı, ilk uçuşunu 1975’te yaptı. Testlerinden ardından 1979'da imalatına başlandı. Yakın hava desteği görevinde kullanılan Su-25’ler ilk operasyon tecrübesini Afganistan’da yaşadı. Amerikan A-10’un Rus muaidi olan uçağın ölümcül silahları başında 30 milimetrelik makinalı top ile kanat-gövde altındaki 11 noktada 4 ton ağırlığında bomba ve roket yer alıyor. Uçağın kullanıcıları arasında Rus Hava Kuvvetleri'nin yanı sıra Ukrayna, Azerbaycan, Sudan, Erminastan gibi ülkelerin hava kuvvetleri bulunuyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler