YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kuzey Irak'taki krizin çözümü için yeni öneri
Kuzey Irak'taki krizin çözümü için yeni öneri
11 Ekim 2015 16:08
Irak'taki İslami Toplum Partisi Lideri Ali Bapir, Kuzey Irak'taki krizin çözüme kavuşması için 5 büyük siyasi partinin liderlerinin toplanarak bir uzlaşıya varmaları gerektiğini savundu.

Irak'taki İslami Toplum Partisi (Komel) Lideri Ali Bapir, Süleymaniye ilindeki şiddet gösterilerine ilişkin, taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması halinde durumun daha da kötüye gideceğini savundu. 

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Bapir, "Kürdistan bölgesindeki durumun çözüme kavuşması için 5 büyük siyasi partinin liderleri toplanmalıdır. Eğer taraflar bir uzlaşmaya varamazsa durum daha da kötüye gidebilir" dedi.

Süleymaniye'de meydana gelen olayların durması ve sorunların çözüme kavuşması için Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin parti liderlerini bir araya getirmesi gerektiğini vurgulayan Bapir, Barzani'yi ziyaret ettiğini ve kendisine bazı önerilerde bulunduğunu aktardı.

KDP, saldırılar nedeniyle Süleymaniye ili ve ilçelerindeki bazı parti binalarını boşalttı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) Mesut Barzani'nin lideri olduğu Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), saldırılar nedeniyle Süleymaniye ili ve ilçelerindeki bazı parti binalarını boşaltarak emniyet güçlerine teslim etti.

KDP Süleymaniye İli Sözcüsü Faris Nevroli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, partinin Siyasi Bürosu tarafından alınan karar kapsamında bölgedeki bazı parti binalarını boşaltarak, güvenlik güçlerine teslim ettiklerini belirtti. 

Nevroli, bu kararı Süleymaniye ve çevresinde zayıf oldukları için değil, daha fazla kanın dökülmesini önlemek ve tansiyonu düşürmek için aldıklarını vurguladı. 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler