YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurz: Türkiye'nin AB üyesi olmayacağına eminim
Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, Türkiye'nin AB üyesi olamayacağını, 'sadece olacakmış gibi davranıldığını' söyledi.
Kurz: Türkiye'nin AB üyesi olmayacağına eminim
12 Ekim 2016 / 18:25 Güncelleme: 12 Ekim 2016 / 19:36

Alman gazetesi Die Welt'e konuşan Sebastian Kurz, Türkiye'nin AB üyesi olamayacağının sadece kendi fikri olmadığını, çok sayıda AB ülkesi devlet başkanlarının da aynı görüşte olduğunu savundu.

Kurz, "Onlar da 'Gerçi müzakereleri sürdürmek zorundayız ama sonunda üyelik olmayacak' diyorlar. Bu konuda Avrupa'daki politikacıların çoğunun düşündükleriyle açıklamaları arasında büyük bir fark var. Türkiye, AB üyesi olamayacak. Bundan eminim" dedi.

"BUNU SÖYLEMEYİ TÜRKİYE'YE BORÇLUYUZ"

Bu konuda samimi olmak gerektiğini söyleyen Kurz, "Biz bunu açıkça söylemeye, çok sayıdaki Avrupa ülkesinde Türkiye'nin AB üyeliğini istemeyen vatandaşlara ve Türkiye'ye borçluyuz" diye konuştu.

ERDOĞAN'IN YANINDA GERİLMİŞTİ

Sebastian Kurz, başbakan olduğu dönemde Erdoğan'a yönelik ifadeleriyle gündeme gelmişti. "Erdoğan'ı açıkça uyarıyorum" demiş, Erdoğan ile buluşmasında ise oldukça gergin olduğu gözlenmişti.

 // Hakan
Pedofiller diyarı Avusturya'nın sümüklu bakanı....
13 Ekim 2016 08:27
 // murat
Belkide kökeninin genlerinin gereğini yapıyor olabilir...
13 Ekim 2016 01:55
Yürü be koçum kim tutar seni
 // Selman
Parlak oğlanın daha ağzı süt kokuyor. Zannediyor ki Türkiye ab ye girmek için can atıyor, mihnet ediyor. Bence bir kaç yıl içinde o çok kibir yaptığı ab nin yerinde yeller esecek. İngiltere koptu. İtalya sırada bekliyor. Bu gün tüm yük Almanya' nın sırtında. Yunanistan gibi bir yığın batık ülkenin borçlarını ve zararlarını üstlenmiş durumda. Ab dünyayı sömüremeyince dışardan akan zenginlik kesildi. Bunun gibi kontenjandan üye ülkenin tıfıl bakanı da aklınca bize ergen atarı yapıyor. Yav he he....
12 Ekim 2016 Çarşamba 22:16
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler