YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kur'an-ı Kerim'e büyük saygısızlık!
Kur'an-ı Kerim'e büyük saygısızlık!
03 Mayıs 2014 11:00
Konfeti yapmak için Kur'an ı Kerim'i parçalayan iki İngiliz taraftar, dini değerleri aşağılama suçundan para cezasına çarptırıldı.

İngiltere'de oynanan bir futbol maçı esnasında "konfeti yapmak için "Kur'an-ı Kerim yırtan iki taraftar, para cezasına çaptırıldı.

Kadın taraftarlar mahkum edildi

Çok sayıda Müslüman'ın yaşadığı İngiltere'nin Birmingham kentindeki davada, 50 yaşındaki Julie Phillips ve 18 yaşındaki Gemma Parkin adlı iki kadın,dini değerleri aşağılama,kamu düzenini bozma suçlarından mahkum edildi.

Kitabı şehir merkezinde verdiler

İngiltere Birinci Ligi'nde (Championship), Birmingham City ile Middlesbrough arasında 7 Aralık'ta oynanan ve 2-2 sona eren maça Kur'an getiren Phillips, mahkemede verdiği ifadede, kitabın kendisine Birmingham şehir merkezinde verildiğini söyledi.

"Konfeti yapmak için Kur'an'ı yırttık"

Kur'an-ı Kerim'in sayfalarını "sadecekonfeti yapıp, havaya atmak için" yırttığını belirten Phillips'in yırttığı sayfaları maç esnasında diğer taraftarlara vermesinin güvenlik kameralarınca kaydedildiği bildirildi.

"Kur'an olduğunu bilmiyorduk"

Parçaladıklarıkitabın Kur'an-ı Kerim olduğunu bilmediklerini önesüren iki kadınınsavunmasını kabul etmeyen mahkeme, kamera kayıtlarında görüldüğü üzerekadınların maç esnasında ne yaptıklarını çok iyi bildiklerini vurgulayarak, Phillips'i 730 Sterlin ve Parkin'i 620 Sterlin para cezasına çarptırdı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler