YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kulağından 'et yiyen kurt' çıktı!
Kulağından 'et yiyen kurt' çıktı!
18 Temmuz 2013 10:35
Baş ağrısı şikayetiyle doktora giden İngiliz kadının kulağında et yiyen kurt olduğu ortaya çıktı.

Aldığı haberle hayatının şokunu yaşayan genç kadının kulağındaki kurtlar operasyonla alındı. Daily Mail’in haberine göre; erkek arkadaşıyla Peru’ya tatile giden Rochelle Harris (27) ülkesine döndüğünde baş ağrısı şikayetiyle doktora gitti.

İlk olarak kulak iltihabı teşhisi konulan genç kadın, detaylı bir şekilde muayene edildi. Kadının kulağını inceleyen doktorlar gördükleri manzara karşısında şok oldu. Kulağında "et yiyen kurtlar" olduğunu öğrenen Harris, hayatının şokunu yaşadı. Kurtların beyne ulaşmadığı öğrenilirken, doktorlar kadını sağlığına kavuşturmak için harekete geçti. Kulak kanalından 11 milimetrelik derinliğe sızdıkları belirlenen kurtlar kanala ‘zeytinyağı’ dökme yöntemiyle boğulmak istendi. Ancak bu yöntemle başarıya ulaşamayan ekip ardından kurtları çıkarmak için operasyon gerçekleştirdi. İki kurdu çıkarmayı başaran doktorlar, yaptıkları detaylı incelemede 8 dev kurtçuğun olduğunu da belirledi.

Çıkarılan kurtçuklar incelemeye gönderilirken, bir çeşit kurt sineğinin Harris’in kulağının içine yumurtalarını bıraktığı belirlendi. Kadının sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, olay Discovery Channel belgeseline konu olan oldu.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler