YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kül bulutları uçurmuyor
Kül bulutları uçurmuyor
16 Nisan 2010 16:24
25 havalimanında uçuşlar iptal edildi

İzlanda'daki Eyyafyallayöküll yanardağının patlaması sonucu gökyüzüne yayılan kül bulutları, Avrupa'nın birçok ülkesinde havalimanlarının kapatılmasına, yüzlerce seferin de iptal edilmesine neden oldu. Paris Roissy Havaalanı ile Orly Havaalanı, sivil havacılık organizasyonunun yayımladığı bildiriyi gerekçe göstererek 25 havalimanındaki uçuşlarını iptal etti.

Paris Havalimanı Roissy'den havalanan Türk Hava Yolları uçaklarının da uçuşların durdurulması üzerine, tüm Paris-İstanbul seferleri iptal edildi. THY sabah uçağı için bileti olan yolculardan Hüseyin Karagöz, “Yapılacak bir şey yok, hiç bir yerden uçak kalkmadığı söylendi. Fransa'nın Lyon kentindeki havaalanından uçak kalkabileceği söylentileri var ama Lyon'a da gidemiyoruz zira, Tren grevi var” diye konuştu. Karagöz, “Kimseye kızacak durumda değiliz, tabi afet olunca buradaki görevlilerin de yapacakları fazla bir şey olmuyor” dedi.

Roissy Havaalanındaki THY Paris kontuarında görevli Levent Meydan ise, “Beklemedeyiz, sivil havacılık organizasyonu bizi bilgilendirecek, biz de yolcularımıza gerekli bilgileri yolcularımıza aktaracağız” dedi. Havaalanlarında bekleyen yolculardan bazıları uyurken, bazıları da eğlenmek için yerlere uzanıp iskambil oyunu oynadı. İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler