YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kudüslü kadınlardan Gazze halkı yararına kermes
Kudüslü kadınlardan Gazze halkı yararına kermes
17 Ağustos 2014 20:51
Kudüslü kadınlar, Gazze halkına destek için kermes düzenledi.

Doğu Kudüs’teki Selahaddin Caddesi'nde açılan kermeste satılan el yapımı ürün ve yiyeceklerden elde edilen gelirin, BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA) tarafından Gazze Şeridi’ne ulaştırılacağı belirtildi.

Kermesi organize edenlerden 56 yaşındaki Fatıma Sous, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail'in saldırılarına karşı kimsenin sesini çıkarmaya cesaret edemediği bir ortamda, en azından bir kermes düzenleyerek Gazzelilere destek olmak istediklerini söyledi.

İsrail’in, Gazze’de çocuk kadın demeden yaptığı katliamın kendilerini kahrettiğini ifade eden Sous, “Buradaki Kudüslü kadınların her biri işgale karşı direndikleri için kahraman sayılırlar. İsrail askerleri tarafından birçok kez tutuklanmış olmama rağmen bu mücadeleyi bırakmayacağım" dedi. Sous, şunları kaydetti:

“Türkiye halkına, hükümetine  ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum. Kimse bize destek vermezken, Türkiye ve Erdoğan, hep Filistin halkının yanında oldu. Cumhurbaşkanlığının hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah birgün bu kermesi Türkiye’de yapmak nasip olur ve Erdoğan burayı ziyaret eder.”

Filistine özgü birçok ürünün bulunduğu kermeste bir de fotoğraf sergisi açıldı.

Kermesi ziyaret eden Filistinliler, 24 yaşındaki foroğrafçı Said Qaq’ın objektifinden Kudüs’teki işgal karşıtı gösterilere ait kareleri görebiliyor.

 

AA

Etiketler: , , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler