YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kudüs direnişinin sembol ismi Cuneydi hakkında yeni karar
Kudüs direnişinin sembol ismi 16 yaşındaki Fevzi el-Cuneydi’nin gözaltı süresi çıkarıldığı askeri mahkeme tarafından 3 gün uzatıldı.
Kudüs direnişinin sembol ismi Cuneydi hakkında yeni karar
12 Aralık 2017 / 03:17 Güncelleme: 12 Aralık 2017 / 03:20

Çok sayıda İsrail askeri tarafından gözleri bağlı şekilde götürülürken çekilen fotoğrafıyla adeta Kudüs direnişinin sembolü olan 16 yaşındaki Fevzi el-Cuneydi'nin gözaltı süresi çıkarıldığı askeri mahkeme tarafından 3 gün uzatıldı.

Ramallah yakınlarındaki Ofer Askeri Cezaevinde görülen mahkeme sonrası amca Reşat el-Cuneydi konuştu.

Amca Cuneydi, savcılığın suç dosyasını hazırlamak için ek süre istediğini ve yeğeninin gözaltı süresinin üç gün daha uzatıldığını belirtti.

Cuneydi'nin mahkemesi 14 Aralık Perşembe günü yeniden görülecek. Bugünkü mahkemeye Cuneydi ile birlikte amcası ve avukatları da katıldı.

Filistinli Cuneydi, geçen perşembe günü işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan El-Halil şehrinde "gözleri bağlanarak" çok sayıda asker tarafından gözaltına alınmış, bu görüntü sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı.

İSRAİL ÇOCUKLARI ASKERİ MAHKEMEDE YARGILIYOR

Dünya Çocukları Koruma Hareketi Filistin Şubesi Müdürü Halid Kazmar da AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail'in sistematik bir şekilde Kudüs ve Batı Şeria'daki Filistinli çocukları gözaltına alma politikasını artırdığını söyledi.

Yılbaşından bu yana yaklaşık 700 Filistinli çocuğun İsrail askeri mahkemelerine çıkarıldığını vurgulayan Kazmar, "2017 yılı yüzlerce Filistinli çocuğun İsrail güçleri tarafından gözaltına alınmasına sahne oldu." dedi.

Kazmar, İsrail'in dünyada çocukları "askeri mahkemelerde yargılayan tek devlet olduğuna" dikkati çekerek, "Filistinli çocukların gözaltı ve işkenceye maruz kalması uluslararası hukuka göre insanlık suçu sayılıyor." şeklinde konuştu.

A
 // A
insan hakları savunucularının yine hiç sesi çıkmaz olmuş. bunların da gücü ancak çoluk çocuğa yetiyor....
12 Aralık 2017 Salı 15:47
israilin bu korkaklığı da arapları aymıyor be..
 // hursit dilaver
o sisi denilen siyonist köpeği bir erkeklik yapıp ta bu çocuğu kurtarsa. israil de kesin verir ki sisiye kıyak olsun, sevilsin ye. ama o sisi köpeği bunu kasten yapmaz. YALTAKLANANLAR LİSTESİNDE ZİRVEDE OLMAK DAHA HAVALI.. allah nasıl belanızı verecek bakalım. ben kahvemi höpürdeterek içerek seyredeceğim.( bu lafı da 28 şubat paşası demişti..islam kin ve nefetli tayfasından)...
12 Aralık 2017 Salı 15:14
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler