YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kriz sonrası ilk sıcak temas
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, uçak krizinin ardından ilk kez bir araya geldi. Putin, "Her türlü darbe girişimine karşıyız" derken, Erdoğan ise "Türkiye Rusya ilişkilerin çok farklı olumlu bir sürecin içine girmiştir" dedi.
Kriz sonrası ilk sıcak temas
09 Ağustos 2016 / 14:05 Güncelleme: 09 Ağustos 2016 / 14:45

Erdoğan'la Putin Konstantin Sarayı'nda bir araya geldi. Rusya lideri Putin, Erdoğan'ı odada ayakta karşıladı. 

Vladimir Putin, yaptığı açıklamada, "Son yıllardaki ilişkimiz benzersiz bir nitelik taşıyor. Geçen sene ilişkiler son derece düşük seviyeye indi. Bu görüşme iki ülkenin halkının hayrına olacaktır. Darbe girişimi sonrasında sizi arayan ilk liderlerden bir oldum. Her türlü darbe girişimlerine karşıyız ve karşısında olacağız. Türk halkının bu sorunların üstesinden geleceğini ümit ediyorum. Ticari ilişkiler, terör konusu ele alınacak. Bu fırsat için teşekkür ediyorum, hoş geldiniz" dedi. 

ERDOĞAN: BÜYÜK HEDEFLER BELİRLEDİK

Putin'in ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: 

"Böyle bir hassas dönemdeki randevu vermeniz nedeniyle çok teşekkür ediyorum. Planlamamız G20 zirvesiydi. Türkiye Rusya ilişkilerin çok farklı olumlu bir sürecin içine girmiştir. Büyük hedefler belirlediğimiz bir süreçtir.

Atacağımız adımlarla inanıyorum ki çok farklı bir sürecin içine gireceğiz. Pazar günü İstanbul'da yapılan miting halkımızın demokrasiye sahiplenişi bakımından çok anlamlıydı.

"DAYANIŞMAMIZ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE YARDIMCI OLACAK"

Bu ziyaretle beraber sırası bizde olan üst düzey istişare konseyi toplantılarına başlayacağımız için de çok mutluyuz. Aramızda masada olan birçok ikili ilişkilerimiz var. Bölgenin siyasi olarak bizlerden beklentileri var. İnanıyorum ki dayanışmamız bölgedeki sorunların çözümüne yardımcı olacaktır."

ORTAK BASIN TOPLANTISI

Erdoğan ve Putin, baş başa yapacakları görüşmenin ardından heyetler arası çalışma yemeğine katılacak. İki lider, yemeğin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Erdoğan ve Putin, ayrıca Türk ve Rus işadamlarına da hitap edecek.

ulan batı sonunda bizi rusyaya ittin ya..
 // hursit dilaver
ulan bizi bu, MOSKOF GAVURUNDAN İNTİKAMINI ALAMAYAN dedemizin bahsettiği rusyaya muhtaç ettiniz ya. ulan batı. yıkılın gidin. inşallah bir 2. dünya savaşı yaşar da her tarafınız yıkılır.biz de dedemizin ah ettiği moskofun intikamını, ondan daha şer ve islam düşmanı haline gelen batılılardan almış oluruz....
09 Ağustos 2016 Salı 14:58
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler