YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kral Selman'dan tazminat emri!
Kral Selman'dan tazminat emri!
16 Eylül 2015 03:00
Mescid-i Haram'daki vinç kazasında hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yaralanma sonucu engelli kalanlara 267 bin dolar ödeneceği bildirildi.

Mescid-i Haram'daki vinç kazasında hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yaralanma sonucu engelli kalanlara 1 milyon riyal (267 bin dolar) ödeneceği bildirildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansının (SPA) haberine göre, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz bir emir yayımlayarak, vinç kazasında hayatını kaybedenler ve engelli kalanların her biri için 1 milyon riyal (267 bin dolar), diğer yaralılara ise 500 biner riyal (133,5 bin dolar) ödeneceğini açıkladı.

Soruşturma komisyonunun, vinci hatalı şekilde bırakması nedeniyle kazada Bin Ladin Şirketler Grubu'nun da sorumluluğu bulunduğu sonucuna vardığı ifade edilerek, söz konusu şirketin yönetim kurulu üyelerine soruşturma tamamlanana kadar yurt dışına çıkma yasağı getirildiği kaydedildi.

 Hayatını kaybedenlerden her birinin 2 yakınının ve kazada yaralandığı için hac vazifesini tamamlayamayanların gelecek yıl Kral Selman'ın misafiri olarak ağırlanacağı belirtildi.

Yaralıların hastanelerde tedavilerine devam edebilecekleri ve refakatçilerine vize verileceği ifade edildi.

Kralın yayımladığı emirde ayrıca, Maliye Bakanlığı ve ilgili tarafların Bin Ladin ve diğer gruplar tarafından yürütülen mevcut tüm hükümet projelerini gerekli kurallara uygunluğunun incelenmesi için derhal yeniden gözden geçirmeleri istendi. 

Diyanet İşleri yetkililerden alınan bilgiye göre, Mescid-i Haram'da cuma günü meydana gelen kazada 110 kişi hayatını kaybetmiş, 200'den fazla kişi yaralanmıştı.

Mukadderat
 // Hanedan Hancıoğlu
Kaza geliyorum diyor, arap dünyası "Mukadderat" diyor. Nasıl olsa Kuran-ı kerim arapça diye arap dünyası Tefsir okumuyor. Kuran-ı Kerimin özünü kanıksayamıyor. Hikaye kitabı okur gibi okuyorlar. İslamı yanlış yorumluyorlar. Bu gezegende en düzgün islamiyetin Türkiye topraklarında olduğunu ve yaşandığını düşünüyorum. Menfii.....
16 Eylül 2015 Çarşamba 11:09
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler