YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kral Selman Obama ile bir araya geldi
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, ABD-Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Zirvesi’ne katılmak üzere ülkesinde bulunan ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya geldi.
Kral Selman Obama ile bir araya geldi
20 Nisan 2016 / 21:43 Güncelleme: 20 Nisan 2016 / 21:46

ABD Kongresi'nin 11 Eylül'ün faturasını Suudi Arabistan'a kesme girişimine Kral Selman'dan "dolar" tehdidi gelmişti. Tehdit karşısında ABD tarafından geri adım atıldı. Bu gelişmelerden sonra Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, ABD-Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Zirvesi’ne katılmak üzere ülkesinde bulunan ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya geldi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın haberine göre, Kral Selman'ın başkent Riyad'daki sarayında basına kapalı gerçekleşen görüşmede, iki ülke arasındaki ilişkilerin yanı sıra Ortadoğu bölgesinde yaşanan son gelişmelerle ilgili uluslararası çabalar ve terörle mücadele konuları ele alındı.

Görüşmeye ABD heyetinden, Ulusal Güvenlik Danışmanı Susan Rice, Savunma Bakanı Ashton Carter, ABD Riyad Büyükelçisi Joseph W. Westphal, Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest ve ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Başkanı John O. Brennan katılırken, Suudi Arabistan tarafından ise Birinci Veliaht Prens ve İçişleri Bakanı Muhammed bin Nayif bin Abdulaziz, İkinci Veliaht Prens ve Savunma Bakanı Muhammed bin Selman bin Abdulaziz, Dışişleri Bakanı Adil el-Cübeyr, Riyad Valisi Prens Faysal bin Bender bin Abdulaziz, Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi Prens Abdullah Bin Faysal bin Turki, Devlet Bakanı ve Kral Müsteşarı Prens Dr. Mansur bin Mutab ve diğer yetkililer katıldı.

 // Erdoğan Dağdeviren.
Amerika Orta Doğu'nun haritasını yeniden şekillendirmek için Rusya, İran ve Avrupa ile anlaşmış durumundalar.Bu olaya ben,şöyle bakmaktayım;Güçlü olanlar,istediğini yapabiliyor.Suriye de ki iç savaş yüzünden Amerika ve Rusya anlaştılar.İran Rusya ile birlikte Esed'e yardımcı olmaktadır.Esed Şia'dır ve İran'da Şia mezhebi çoğunlukta olduğu için Suriye'de Sunni Müslümanlara karşı,Muhalifleri Sünnileri katletmekteler.Suudiler Amerika'ya bu yüzden güvenmiyorlar.750.Miyar ...
21 Nisan 2016 06:41
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler