YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kral Abdullah'tan Irak uyarısı
Kral Abdullah'tan Irak uyarısı
26 Haziran 2014 19:21
Suudi Arabistan Kralı Abdullah, Irak'taki olaylar nedeniyle yetkilileri gerekli önlemleri almaları konusunda uyardı

Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz'in, bölgede, özellikle de Irak'ta yaşananlar nedeniyle ülkesinin kazanımlarının, halkının istikrar ve güvenliğinin korunması için yetkilileri gerekli önlemleri almaları konusunda uyardığı bildirildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın Kraliyet Divanına dayandırdığı haberine göre, Kral Abdullah başkanlığındaki Ulusal Güvenlik Konseyi, bölgede, özellikle de Irak'ta yaşanan olaylar ve bunların yansımalarını görüştü.

Açıklamada, Kral Abdullah'ın "terörist örgütlerin" ülkesine gelmesi ve ülke güvenliğini tehdit edecek olaylar yaşanmasından endişe ettiği ve bu nedenle ülkesinin kazanımlarının, halkın istikrar ve güvenliğinin korunması için gerekenlerin yapılması talimatını verdiği belirtildi.

İslam İşbirliği Teşkilatı'nın (İİT) geçen haftaki Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı'nda konuşan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Emir Suud el-Faysal bin Abdulaziz de Irak'taki kritik durumun, iç savaş sinyalleri verdiğini ve bölgedeki yansımalarının tahmin edilmesi güç boyutta olacağını ifade etmişti.

Muhabir: Sistem

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler