YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kosova'da kar yağışı etkili oluyor
Kosova'da kar yağışı etkili oluyor
29 Aralık 2014 02:15
Kosova'da sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yollarda meydana gelen buzlanma nedeniyle yaşanan kazalarda 4 kişi öldü, Priştine-Prizren otobanında ulaşımın güçlükle sağlandığı bildirildi.

Sabah saatlerinden itibaren Kosova'nın büyük bölümünde etkili olan etkili olan kar yağışı, ulaşımı olumsuz etkiledi. Başkent Priştine'de yılın en soğuk günü yaşanırken yoğun kar yağışı nedeniyle zaman zaman elektrik kesintileri yaşandı.

Kaçanik kentine ise yaklaşık 24 saattir elektrik verilemediği bildirildi. Kar kalınlığı Prizen'de yarım metre, Priştine'de ise 15 santimetreyi buldu.
Kosova Trafik Polisi Sözcüsü Brahim Sadriyu, yoğun kar yağışı ve buzlama nedeniyle meydana gelen trafik kazalarında 4 kişin öldüğünü bildirdi. Priştine - Prizren otobanında ulaşım güçlükle sağlanırken sürücülerden ağır taşıtların trafiğe çıkmaması istendi.

Sıcaklık düşecek kar etkisini artıracak

Meteoroloji uzmanları Kosova'da Pazartesi gününden itibaren, hava sıcaklığının eksi 20 dereceye düşeceğini, kar yağışının da etkisini artıracağını bildirdi. Meteoroloji, yılbaşı gecesi ise havanın eksi 22 dereceyi bulacağını ve tipinin etkili olacağını açıkladı.

 

DHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler