YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kosova Cumhurbaşkanı istifa etti
Kosova Cumhurbaşkanı istifa etti
01 Mart 2016 10:50
Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi, PDK Genel Başkanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanı görevlerinden istifa etti.

Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi, yayınladığı yazılı açıklama ile Cumhurbaşkanı görevine seçilmesi nedeniyle 17 yıldır yürüttüğü PDK Genel Başkanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanı görevlerinden istifa ettiği bildirdi.

YERİNE MECLİS BAŞKANI GEÇECEK

Açıklamada 17 yıl bulunduğu PDK Partisi Genel Başkanı görevine, şimdiki Meclis Başkanı Kadri Veselinin geleceği de belirtildi.

YAZILI AÇIKLAMAYLA İSTİFASINI DUYURDU

Gece saatlerinde yapılan yazılı açıklamada, Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi'nin 17 yıldır yürüttüğü PDK Genel Başkanlığı'nın yanı sıra Başbakan Yardımcılığı ile Dışişleri Bakanı görevlerinden de istifa ettiği belirtildi. Kosova Anayasasına göre, ülkenin Cumhurbaşkanı ikinci bir görev yürütemez. Taçi'nin resmi olarak 7 Nisan'da Cumhurbaşkanlığı görevini şimdiki Cumhurbaşkanı Atifete Yahyagdan devralması bekleniyor. 7 Nisan tarihinde Kosova Meclisinde düzlenecek yemin töreninin ardından Haşim Taçi resmi olarak da Kosova Cumhurbaşkanı görevine başlayacak.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler