YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Korku yüzlerinden okunuyor...
ABD askerleri Afganistan'ın güneyine geldi. Afganlı çocuklar endişe içinde askerleri seyretti
Korku yüzlerinden okunuyor...
08 Ağustos 2009 / 14:55 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Yaşları küçük ama korkuları büyük. Ölümle burun buruna yaşayan Afganlı çocuklar önceki gün bölgeye gelen binlerce Amerikan askerini görünce korkuları iyice büyüdü.


Afganlı çocuklar, tepeden tırnağa silahlı ABD askerlerinin bölgeye gelişini hem şaşkınlık hem de korku içinde izlediler. 


TALİBAN SALDIRILARINA KARŞI ÖNLEM

ABD, 20 Ağustos'ta Afganistan'da yapılacak başkanlık seçimlerinin öncesinde, muhtemel Taliban saldırılarına karşı binlerce askeri, ülkenin güney bölgesine yığıyor. Bölge halkı askeri yığınağı endişe içinde izliyor. Bugüne kadar defalarca havadan bombalanan bölgede çok sayıda sivil ölümler meydana gelmişti.


BİZİ ÖLDÜRMEYE Mİ GELDİLER?

Büyüklerin anlattıkları ve küçük yaşta tanık oldukları ölümlerden sonra, Spin Buldak köyünün çocukları, Amerikan askerlerini görünce ailelerine "Bizi öldürmeye mi geldiler" şeklinde sorular sormaya başladı. Daily Mail gazetesinin muhabirine konuşan bir köylü kadın, çocuklarının bu soruyu sormaya başladıklarını anlattı.

AP ajansının bölgeden geçtiği fotoğraflarda askeri yığınağı izleyen çocukların endişesi dikkat çekiyor.   


DAHA ÖNCE SİVİLLER ÖLMÜŞTÜ


ABD'nin pilotsuz uçaklarının, ülkenin güneyindeki Spin Buldak adlı bu köye yaptıkları saldırılarda pek çok masum sivil ölmüştü.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler