YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kongre saldırısında flaş gelişme
ABD Başkenti Washington’daki Amerikan Kongre Binası’nın (U.S Capitol) bulunduğu Capitol Hill bölgesinde silah sesleri duyuldu. Kongre saldırısında, şüpheli bir kadının polis tarafından vurulduğu son gelen bilgiler arasında.
Kongre saldırısında flaş gelişme
03 Ekim 2013 / 22:10 Güncelleme: 03 Ekim 2013 / 22:49

Polis, kısa süreli olarak bölgedeki ofislere giriş ve çıkışları kapattı.Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, ABD Kongre binası yakınlarında 6-7 el silah sesi duyuldu.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada olayda 1 polis memurunun da yaralandığı ifade edildi. Yerel saatle 14.28 sıralarında duyulan silah sesleri sonrasında polis, meclis üyeleri, esnaf, turist ve gazetecilerin U.S Capitol kompleksine sığınmaları emrini verdi.

Amerikan basınının son yayınladığı haberlere göre, olayla ilişkisi olduğu düşünülen bir kişi tutuklandı. Binalara giriş çıkışlar ise tekrar açıldı.

Kongre saldırısında, şüpheli bir kadın polis tarafından vuruldu

ABD Kongresi’nde meydana gelen silahlı çatışmada bir saldırganın yaralandığı belirtildi. İddialara göre, şüpheli önce Beyaz Saray’a siyah bir araba ile girmeye çalıştı.

Polis kovalamacasının ardından kongre önünde çıkan silahlı çatışmada, bir polis ve şüpheli bir kadının yaralandığı belirtildi. Öte yandan,  şüpheli arabanın içinde bulunan küçük bir çocuk polis ekipleri tarafından uzaklaştırıldı. Saldırı sonrası kapatılan kongre, tekrar açıldı.

 

 

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler