YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Komşuda sokaklar alev alev...
Komşuda sokaklar alev alev...
24 Şubat 2011 08:50
Borç krizi ile boğuşan Yunanistan'da halk yine sokaklara döküldü. Mısır'ı ve Libya'yı örnek alarak hükümeti istifaya davet eden muhalifler, güvenlik güçlerini molotofkokteyli yağmuruna tuttu.

Borç krizi ile zor günler geçiren Yunanistan'da grevler son sürat devam ediyor. Yunanistan'da hükümetin kemer sıkma politikaları ile çalışma koşullarını protesto eden gruplar ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

Mısır'daki ayaklanmayı örnek alan göstericilerin bir bölümü ise hükümetin istifası talebiyle eyleme devam etti. Yunan Parlamentosu'nun önüne 'Ölüyoruz' yazılı bir pano açıldı ve tabut bırakıldı. İktidar karşıtı olduğunu söyleyen maskeli gruplar, yoğun güvenlik önlemleri alan polis ekiplerini adeta molotofkokteyli yağmuruna tuttu.

POLİS GÖZYAŞARTICIYLA CEVAP VERDİ

Polisin, göstericilere göz yaşartıcı gaz ile karşılık vermesiyle başkent meydanı adeta savaş alanına döndü.Olaylarda ilk belirlemelere göre biri polis iki kişinin yaralandığı, güvenlik güçlerine ait bir motosikletin molotofkokteyli isabet etmesiyle alev aldığı, üzerinde balta türü kesici cisimler bulunan bir göstericinin gözaltına alındığı öğrenildi. Ekipler, kentteki kaldırımları çekiçlerle kıran, ateşe veren grupları ara sokaklarda yakalamaya çalışıyor. Güvenlik ekipleri Ekonomi Bakanlığı önünde de kordon oluştururken, polis yer yer taş yağmuruna tutuldu.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler