YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Komşuda şiddetli yağış: 2 ölü
Komşuda şiddetli yağış: 2 ölü
19 Ekim 2010 18:13
Şiddetli yağışın olduğu her iki adada, ''acil durum'' ilan edildi

Yunanistan'ın özellikle güney ve güneydoğu bölgelerinde etkili olan şiddetli yağışlar, 2 kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu.

Yunan medyası, Orta Ege adalarında benzeri görülmemiş yağış ile 8 şiddetine ulaşan rüzgarların hakim olduğunu, son 48 saat içinde Sakız (Hios) ile İkarya adalarında, kimlikleri açıklanmayan iki kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Sakız'ın ''Mastihohoria'' yerleşim biriminde itfaiye ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda, aracı sel sularına kapılarak sürüklenen bir şahsın cesedine ulaşıldığı belirtilirken, İkarya'da bir kişinin toprak kayması nedeniyle evinin yıkılması sonucu göçük altında kalarak öldüğü kaydedildi.

İtfaiye ekiplerinin her iki adada da 600'e yakın işyeri ve evden sel sularının tahliye edilmesi çalışmalarını sürdürdükleri, araçlarında mahsur kalan onlarca sürücünün ise kurtarıldığı belirtildi.

Ötke yandan Sakız'da kentler arası ulaşımın adeta felç olduğu kaydedilirken, İkarya'da sel sularının yüksekliğinin yer yer 2 ila 3 metreye ulaştığı açıklandı.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler