YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Komşuda grev bu gece bitiyor
Komşuda grev bu gece bitiyor
06 Temmuz 2014 23:44
Yunanistan'da özelleştirme kararına karşı başlatılan grev bu gece sona eriyor

Yunanistan'da, mali krizle mücadele kapsamında tasarruf ve ek gelir sağlanması amacıyla Yunan Elektrik Teşkilatının (DEH) özelleştirilmesi kararına karşı grev başlatan DEH çalışanları, greve gece yarısından itibaren son vereceklerini açıkladı.

Atina Asliye Mahkemesinin grev eyleminin yasa dışı olduğuna karar vermesinin ardından, DEH Çalışanları Genel Federasyonunun (GENOP)  bugün düzenlediği toplantıda greve son verme kararı aldı. Federasyondan yapılan açıklamada, ilgili kurumlara, özelleştirilmenin durdurulması için önlemler alması çağrısında bulunuldu.

Hükümet Sözcüsü Sofia Vultepsi bu sabah katıldığı bir televizyon programında, grevin anamuhalefet Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) tarafından yönetildiğini, bu yüzden de greve katılımın yüksek olmadığını ifade etti.

Yunanistan’da, hükümetin ek gelir ve tasarruf sağlama amacıyla DEH’nin yüzde 30’unu özelleştirme kararına itiraz eden DEH çalışanları, süresiz grev kararı almıştı. Grev kapsamında, bazı bölgelerdeki termik santrallerde üretim azaltılırken, kimi yerlerde elektrik kesintisi yaşanmıştı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler