YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Komadaki Şaron yer değiştiriyor
Komadaki Şaron yer değiştiriyor
10 Kasım 2010 10:24
Geçirdiği beyin kanaması ve felç nedeniyle 4 yıldır komada olan İsrail eski başbakanı Ariel Şaron, tedavi gördüğü hastaneden çiftliğe nakledilecek.

Geçirdiği beyin kanaması ve felcin ardından 4 yıldır komada olan ve makinelerle yaşatılan İsrail'in eski  başbakanı Ariel Şaron, ailesinin kararıyla, şimdiye kadar tutulduğu Tel Haşomer Şeba Tıp Merkezinden Necef'teki çiftliğine nakledilecek.

Hastane yetkilileri, basında çıkan haberleri doğrulayarak, Şaron ailesinin birkaç gündür bu konuda hazırlıklar yaptığını belirtti. Şaron'un, koşulların uygun olması durumunda önümüzdeki birkaç gün içinde evine taşınması ve tıbbi bakımının artık burada sürdürülmesi planlanıyor.

Şaron'un çiftliğinde bakılması konusunda son 2 yıldır ailesiyle değerlendirmeler yapıldığını açıklayan yetkililer, ailenin bu konudaki kararını memnuniyetle karşıladıklarını ve evde bakım sırasında gerekli desteğin sağlanacağını kaydetti.

Halen 82 yaşında olan Ariel Şaron, başbakan iken geçirdiği felcin ardından bir süre Kudüs'teki Hadassa Ein Kerem Hastanesinde tutulmuş, Mayıs 2006'da Tel Aviv'deki hastaneye nakledilmişti.

Bu arada, hükümetin, Şaron'un hastane bakım masrafları için her yıl 1,6 milyon İsrail Şekeli (yaklaşık 460 bin dolar) tutarında ödeme yaptığı bildirildi.

İsrail Maliye Bakanlığının bir yetkilisi, İsrail parlamentosunun (Knesset) maliye komisyonuna, tedavi masrafları olarak her yıl Sağlık Bakanlığına bu miktarda paranın transfer edildiğini belirtti.
AA

DAHASI TOPRAĞIN ALTINDA BEKLİYOR.
 // BATUHAN
"Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste". İsrailin parası çok kurtarabiliyorsa kurtarsında görelim yeryüzünün yeni firavunlarından biri olan şaron daha ölmesin, yaşasın ha yaşasın biz görelim onlarda ibret alsınlar....
10 Kasım 2010 14:28
Zalimler için yaşasın Cehennem !..
 // haktan yana
Zulm ile abad olanın akibeti berbad olurmuş.. İşte en güzel örneği.....
10 Kasım 2010 11:19
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler