YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koalisyon uçakları hedefi şaşırdı
Koalisyon uçakları hedefi şaşırdı
06 Haziran 2015 19:16
Uluslararası koalisyona ait savaş uçaklarının, Felluce'de askeri bir karargahı "yanlışlıkla" vurması sonucu 5 güvenlik görevlisi öldü.

Irak'ta ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyona ait savaş uçaklarının Felluce'de, Irak ordusuna ait askeri karargahı "yanlışlıkla" vurması sonucu 5 güvenlik görevlisinin öldüğü, 7'sinin yaralandığı bildirildi.  

Irak ordu kaynaklarından alınan bilgiye göre, uluslararası koalisyona ait savaş uçakları, Felluce'nin 10 kilometre güneydoğusunda bulunan askeri bir karargaha hava saldırısı düzenledi.

Koalisyon uçaklarının bölgeyi "yanlışlıkla" vurduğunu tahmin ettiklerini ifade eden kaynaklar, söz konusu saldırıda, ordu Haşd eş-Şabi güçlerinden 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 7 kişinin yaralandığını belirtti. Saldırıda 5 askeri aracın imha edildiği ve bölgede bulunan çok sayıda binada hasar oluştuğu aktarıldı.

Irak'ta ordu ve polisin yanı sıra Şii gönüllülerden oluşan Haşd eş-Şabi ve aşiret güçleri terör örgütü DAEŞ'e karşı birlikte mücadele veriyor. ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon da bu güçlere hava desteği sağlıyor.

 

AA

 // mustafa
bu "yanlışlıkla" lafi bana yavan geliyor. o kadar bomba yetmedi, daha ne hedefi? zorla bir hedef buldular o da yanlış hedef mi çıktı?...
06 Haziran 2015 20:59
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler